İsviçre’nin RSI TV Kanalı Sn. Adnan Oktar’ın “İslam Terörü Lanetler” Kitabını Haber Yaptı–Ağustos 2017


Bugünlerde Ticino posta kutularında özel bir kitap belirdi. Yazarı Islami yaratılışçı Adnan Oktar, müstear ismiyle Harun Yahya. 2010’da İsviçre’nin İtalyanca konuşulan kantonlarında evrim teorisine karşı olan manifestosu tartışmalara neden olmuştu. 320 sayfalık renkli resimlerle dolu, parlak kapaklı kitap bir kaç gün önce Ticino posta kutularında belirdi. Kitabın ismi “İslam Terörü Lanetler”, beraberinde amacını açıklayan bir el broşürü var. El broşüründe amacın Kur’an’ın sevgi ve barış dolu mesajını olabildiğince çok insana ulaştırmak olduğu yazılı.

Yazar Adnan Oktar, müstear ismiyle Harun Yahya. 30 senedir dünyayı Darwin’in evrim teorisinin geçersizliğine ikna etmeye çalışıyor.

Burada dini içerikli sohbetler ve eğlenceli dakikaların geçtiği bir uydu kanalındaki ünlü televizyon programında görülüyor. IŞİD’e kesinlikle karşı, dinlerin birliğini savunuyor. Ona göre asıl düşman ve tüm kötülüklerin ve terörizmin kaynağı Darwinizm.

Peki o kadar yerin arasında, neden Ticino seçilmiş?

“Harun Yahya’nın kitapları neredeyse her dile çevrilmiş.”

2010 yılında, Lugano’da yapılan konferansın hemen öncesinde, posterleri büyük bir kampanyayla Ticino sokaklarında belirdi.

 


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler