Sohbetler (27 Eylül 2017; 10:00)


KARTAL GÖKTAN: İyi günler değerli izleyicilerimiz. Hoş Sohbetler’e başlıyoruz. Adnan Bey hoş geldiniz.

ADNAN OKTAR: Hoş bulduk, siz de hoş geldiniz.

Kalabalık değil de etkili insanlar önemlidir, çok kalabalık olmak değil, etkili ve akıllı olmak çok önemli. Peygamberimiz (sav) tek kişiydi sahabeler de azdı ama çok etkili oldular. Hz. Musa (as)’ın da etrafında çok az insan vardı ama bak daha hala dünyayı sallıyor. Hz. İsa Mesih (as) da öyle, etrafında 12 kişi vardı bak dünyaya neredeyse hakim bir güç Hristiyanlık. Dolayısıyla akıl, sevgi, samimiyet çok önemli. Münafıkların şeddatların çok olması önemli değil. Münafık ve kafir olan firavunun karıları tarihte geçen, tarihte Mısır halkını yöneten, parayı biriktirip-yığan, malı biriktirip-yığan firavun kadınlar var. Kocaları firavun kendileri de firavun. Hatşepsut firavun karısıdır ve firavundur o, klasik firavundur. Erkek gibi giyiniyordu, kafasına da bir şeyler takıp-takıştırıyordu. Var mı onun resmi sizde?

KARTAL GÖKTAN: Evet.

ADNAN OKTAR: Evet asıl budur firavun. Firavun öldükten sonra bu mikrop kalmıştı, bir süre sonra bu mikrop da ölmüştü. Malı-mülkü Müslümanlara kaldı en sonunda, en en en sonucunda.  Bütün ömrü boyunca Müslümanlarla uğraştı bu alçak kadın. Hatşepsut baş belasıydı, Müslümanların baş belasıydı, Hz. Musa (as)’a musallat olmuş bir alçaktı. Firavun da öyle çok azgındı. Çocuklarına da tavrı çok acımasızdı Hatşepsut’un o devirde bilinir. Kocası zaten Firavun cehennemin dibine gitti. Arkasından bu Hatşepsut da cehennemin dibine gitti. Yani ölüler diyarına, o dipsiz kuyuya. Ahir zamanda da öyle firavunlar var, birer birer cehennemin dibine gidiyorlar. Bir gün birisi, bir gün birisi, bir gün birisi, bir gün birisi. İşte ölümün nimet olduğunu da buradan görüyoruz. Çünkü bir yerde cehenneme sevk var, bir yerde cennete sevk var. Müminler cennete gidiyor, münafıklar cehenneme, cehennemin dibine.

Evet, dinliyorum.

VTR: Cennette Allah’ın nasıl yarattığını görebilecek miyiz?

ADNAN OKTAR: Tabii yani ilk yaratılış tabii. O insanın ilk heykel haline getirilişi, o heykelin hareket etmesi bunların hepsini göreceğiz tabii. Zer alemini, zer aleminde söz verilme şekillerini, nasıl insanlar peygamberler söz veriyor. Onu zaten Allah özellikle söylüyor ki merak edelim ve soralım diye. Yaratılış da öyle detay detay anlatmasının nedeni o, “İki Elimle yaptım” diyor Allah. Seramikten kuru balçıktan, “kuru balçıktan bir heykel olarak yaptım” diyor. Kirli bir su demiyor Kuran’da, o Darwinistlerin uydurması öyle bir şey yok. Kirli çamurlu bir su demiyor “balçık” diyor katı, temiz balçık, porselen balçığı. Kuran’daki geçen porselen balçığıdır sert balçık. “Ondan insan biçiminde bir heykel yaptım” diyor “kuru bir heykel oldu kuru bu heykel” diyor “ona üfürdüğümde canlandı” diyor Allah. “Süzme bir çamur” diyor Allah, süzme temiz bir çamur “kuru bir çamur” diyor ayrıca Allah, “şekillenmiş bir balçıktan” şekil alıyor balçık. “Balçığı şekillendirdim” diyor bu anlaşılmayacak gibi mi? Balçıktan küp yapılıyor, heykel yapılıyor her şey yapılıyor. “Şekillenmiş balçıktan” diyor. Adamlar ne diyor? “Yok, çamurlu su” diyor. Çamurlu su ayrı, şekillenmiş bak şekillenmiş balçık ayrı. Balçık diyor niye anlamazdan geliyorsun? “Şekillenmiş” diyor insan şeklini almış, görüntüsü insan şeklini almış balçık. “Ateşte pişmiş gibi kuru bir balçık” diyor, porselen haline getirdim diyor Allah. Önce çamurdan yapıyor sonra kudret eliyle Allah onu pişiriyor yani orada bir ısı meydana geliyor birden. O çamur porselen haline geliyor taşlaşıyor yani. Sonra da Cenab-ı Allah ruhundan üfürüyor sonra da geliyor, çağırınca geliyor, bu. Ha daha önce var mı bu? Zaten var zer aleminde var ama insanların, meleklerin Allah hoşuna gitsin diye böyle bir ara aşama yapıyor.

Bu Hatşepsut kraliçe olduktan sonra kral gibi giyiniyor yani kral tavrına bürünüyor, takma sakal kullanıyor. Yani kadın homoseksüel. Bütün münafıklar homoseksüel olur. Bak o da homoseksüel görüyor musun? Takma sakal zaten o heykellerde görebilirsiniz o takma sakalı. Var mı sizde o heykel? Bak görüyor musun? Kadın olduğu halde kendine sakal takıyor, erkek olmak istiyor yani homoseksüel kadın. Şu anki firavunlar da biliyorsunuz hep homoseksüeller. İngiliz derin devleti hep homoseksüelliği savunur. O devirde de bak bu kadın da homoseksüelliği savunuyor. Mesela homoseksüel kadınlara dikkat edin tam erkek gibi olmak isterler, her şeyleriyle erkeğe benzemek isterler. Üslupları tavırlarıyla bir erkek eğilimi açıkça görülür onlarda. Ama bütün firavunlar züppedir, çakal tıynetlidir, ahlaksızdır, haysiyetsizdir. Ama hayrettir yani genetik kod gibi gidiyor. Mesela ahir zaman münafıklarına bakıyoruz onlarda da aynı homoseksüel eğilim, kadınların erkeğe benzeme özelliği, züppelik, çakallık, insanlara üst perdeden bakma, kendini beğenme, egoistlik bencillik münafıkların ana özellikleri oluyor. Ve bunlar azılı ana münafıklara bağlanıyorlar. Mesela ahir zamanın da münafıkları oluyor, firavunları oluyor. Ama bakıyorsun firavunlar teker teker cehenneme, bakıyorsun münafık ve münafıkat teker teker cehenneme doğru yol alıyorlar. Bu da Allah’tan bir nimet.

Evet, dinliyorum.

VTR: Eşyanın ruhu var mıdır?

ADNAN OKTAR: Eşyanın ruhu vardır tabii. Eşya eğer Allah’tan emir alırsa mesela sandalyeler yürümeye başlar, konuşmaya başlar, şekil alır değişir, her türlü hareketi yapar. Cennette öyledir, bütün eşyada Allah’ın ruhu vardır. Allah’ın ruhunun olmadığı hiçbir yer yoktur. Bütün eşya Allah’ın emrindedir ama bu dünyada o olay gerçekleşmiyor Allah’ın dilemesiyle. Fakat cennette Allah emir veriyor hepsi itaatkar. Mesela koltuğa “gel” diyorsun yürüyerek gelir koltuk, “gel burada dur” dersin durur. Koltuğa “dans et” dersen dans eder, ağaçlara “dans et” dersen dans eder, “şarkı söyle” dersen şarkı söyler şuurludur, bütün eşya şuurludur. Dünyada da bütün eşya şuurludur. Yani bütün otlar bitkiler her şey şuurludur her yerde Allah’ın ruhu vardır. Dolayısıyla kendi kafasına göre hiçbir şey yapamaz hiçbir varlık.

Evet.

VTR: Merhaba, ben öncelikle Allah’a inanan Müslüman birisiyim. Ama üniversite okuyan iş arkadaşlarım bana evrimin kanıtlanabilir bir gerçek olduğundan bahsetti. Bu yüzden kafam karıştı. Cevaplarınızı bekliyorum.

ADNAN OKTAR: Yakışıklım, kanıtlanabilirse kanıtlamaları lazım. Biz eskiden beri onu söylüyoruz. Madem öyle bir özelliği var ilk uğrayacağı adres burası olması lazım. Ben 10 trilyon vereceğim. Bak sen, sana kanıtladığında sen ona para vermeyeceksin sadece duymuş olacaksın. Ben ne yapacağım? 10 trilyon vereceğim. Bir öğrenci için iyi para 10 trilyon çok büyük para. Neler yapmaz neler. Bana evrimin olduğuna dair bir tane kanıt getirecek tek bir tane. Ama bak getirmiyorlar kaç yıldan beri bekliyoruz. Bir tane kanıt tek bir tane. Hurafenin dışında, pagan dinlerinden gelen alıntılar dışında tek bir tane bilimsel delil veremiyorlar. Dedim ki “bana bir tane fosil verin bir tane, evrimi anlatan tek bir fosil.” Bak kaç yıl oldu? 4-5 yıldan beri söylüyorum tek bir kişi çıkmadı. “Fotoğrafını da kabul ediyorum” dedim bak “fosilin kendini getirmeyin fotoğrafını getirin.” Şimdi fotoğraftan da vazgeçtim bilgisini getirsinler. Desin mesela “falanca kitapta resmi var” falan desin ben ona da razıyım 10 trilyon vereceğim. Hiçbir yerde yok böyle bir bilgi, hiçbir yerde yok böyle bir belge, hiçbir yerde yok böyle bir delil. Son derece samimiyetsizler. Buna mukabil 700 milyonun üstünde yaratılışı ispat eden fosil var 700 milyonun üstünde, simetrik, mükemmel, altın oranla yaratılmış kusursuz fosiller. Ne kadar? 700 milyonun üstünde. Bu arkadaşlardan da bizim istediğimiz delil sayısı kaç? Bir tane. Karşılığında alacakları para ne? 10 trilyon. Niye getirmiyorlar? Buraya getirirse yol parasını falan hepsini vereceğim. 10 trilyonu da alıp çantaya doldurup gidecek ne güzel. “Delil fotoğraf bile olsa kabul ediyorum” diyorum.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba Adnan Bey, benim adım Muhammed. Ben Suriye’den geldim ama dönmek istiyorum savaş bitince döneceğim. Ne zaman savaş biter bilmiyorum.

ADNAN OKTAR: Canımın içi, savaş Hz. Mehdi (as) döneminde biter yoksa savaş bitmez. Daha da berbat olur daha da azar, savaşın bitmesi için bir neden yok. Zaten harabe oldu mahvoldu oralar yaşanacak gibi değil. Mehdiyet yani sevgi, yani şefkat, dostluk, kardeşlik, şiddete dehşete ve belaya karşı olmakla biter. Bunun dışında bitmez.

Evet, dinliyorum.

VTR: Ben İngiltere’den geliyorum. Türkiye ile İngiltere ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?

ADNAN OKTAR: Türkiye ile İngiliz halkının bir alıp-veremediği yok ama İngiliz derin devleti Türkiye halkının düşmanıdır. Bütün halkların düşmanıdır, milletlerin düşmanıdır, dünyanın belasıdır, deccal sistemidir. Dolayısıyla İngiliz derin devleti büyük bir felakettir.

Evet.

VTR: Merhabalar. Cennette nüfus çok kalabalık olacak mıdır?

ADNAN OKTAR: Yok, makul bir nüfus olur yani öyle çok zor yaşanan bir yer değil. Rahat ferahtır cennet, geniş çünkü çok geniş.

VTR: Canlılardaki fedakar davranış nasıl açıklarsınız?

ADNAN OKTAR: Güzel yüzlüm, işte o fedakar davranışlar Allah’ın varlığının apaçık delili. Çünkü şuuru kapalı bir varlık çocuklarına yavrularına bu kadar titiz. Kendi yemiyor onlara yediriyor. Kendisini tehlikeye atıp vahşi hayvanlarla boğuşuyor yavrularına bir şey olmasın diye. Yavrularını saklıyor en gizli yerlerde, onları yalıyor, seviyor, temizliyor, onlara süt veriyor. Onlara en iyi hayat şartlarını sunmaya hayret ediyor. Bu da şuuru kapalı bir hayvanın Allah tarafından yönlendirildiğinin apaçık delili.

Ne yeni suluboya çalışmamın ismi?

BÜLENT SEZGİN: Ashab-ı Kehf Mağarası. MaşaAllah.

ADNAN OKTAR: Ashab-ı Kehf Mağarası isimli tablom.

KARTAL GÖKTAN: Çok boyutlu olmuş, maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Çok boyutlu. Derin bir perspektif var, değil mi? Evet. Gayet güzel.

BÜLENT SEZGİN: Tablolarınızın her biri birbirinden güzel, birbirinden değerli, maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Dünkü tablomu göster.

KARTAL GÖKTAN: Bulutlardan Gelen Kadın. Çok zengin detaylar var, maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Ve kısa sürede yaptığım bir tablo, maşaAllah.

VTR: Merhabalar. Medya kurumları belli siyasi görüşler çerçevesinde haberlerini yapıyorlar. Bu haberler manipüle edici olabiliyor ama suç kapsamına girecek kadar da manipüle edici derecede olabiliyor. Bunu engelleyecek bir kurum var mı? Sonuçta kutuplaşmaların çok yoğun olduğu bir dönemdeyiz şu anda.

ADNAN OKTAR: Benim güzel yüzlüm, ne yapılır? Bu konuda bağımsız mahkemeler var. Bunun dışında bir kurum nasıl olsun? Mahkemeler olabilir. Hakaret varsa ceza davası açarsın, ayrıca tazminat davası da açabiliyorsun iki mahkeme birden bu yeterli. Bunun dışında ne olabilir ki? Yani RTÜK gibi bir kurum düşünüyorsa bu olmaz, mahkemeler yeterli. Hatta RTÜK’e bile gerek yok bence, mahkemeler yeterli.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid Muallim -görebiliriz- Irak’ın bölünmesinin Suriye tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyeceğini vurguladı. Ancak açıklamasının devamında, Suriye Kürtlerine özerklik verebileceklerini söyledi. “Suriye Kürtlerinin geneli Suriye’den ayrılmak istemiyor. Sadece vatan toprakları dahilinde özerk yönetim istiyorlar. IŞİD’in yok edilmesinin ardından Kürt yurttaşlarımızla bir araya gelip özerklik verme kararı alabiliriz” dedi.

ADNAN OKTAR: Özerklik sen vermesen de zaten adamlar özerkler orada. Ne fark edecek özerklik verip vermemen? Ama tehlikeli bir adım atmış oluyorsun, kötü örnek olmuş oluyorsun. Suriye’nin bölünmesi korkusu içerisindeydin, Suriye büyük bir belanın içinde halen, oturmuş özerklikten bahsediyorsun. Teşvik ettiğinde adam o zaman “Suriye’yi beşe bölelim” der. Sen ona özerklik istersen diğerleri de özerklik ister, Sünniler özerklik ister, Şiiler özerklik ister, Araplar ister, Türkler ister herkes ister.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba, ben Resul. Çıkarı olmayan bir sevgi nasıl elde edilebilir?

ADNAN OKTAR: Saf imanın, saf inancın dışında mümkün değil imkansız yani tamamen çıkara dayalı olur. Parası ne kadar, mülkü ne kadar, geliri ne kadar, ona ne kadar bakabilir, sağlığı yerinde mi? Genç aramalarının nedeni de ölme ihtimali daha düşük gördüğü için. Ama adam herhangi bir şey, kanser falan olduğunda hemen boşuyor zaten. Saf menfaate dayalı egoist korkunç bir ortaklık anlayışı, ticari bir ortaklık anlayışı gibi görünüyor bu bir facia. Böyle olmaz. Saf sevgiye dayalı olan, Allah’ın rızasına dayalı, sadece Allah’ın rızasının en çoğunu arayan inanç içinde olması lazım. O zaman mükemmel bir sevgi anlayışı olur. Onun dışında olmaz.

Evet, dinliyorum.

VTR: Allah tüm insanları sever mi?

ADNAN OKTAR: Benim delikanlım yakışıklı, onu bir kere ayrı vurgulayalım hem güzel hem yakışıklı bir delikanlısın. Allah sana uzun ömür versin. Mümin olan, Allah’ın ruhunu taşıyan herkesi sever Allah. Ama ölüleri sevmez yani ölü olarak yaratılmışları sevmez. Mesela firavunlar, nemrutlar, şeddatlar, deccallar, haccac-ı zalimler, süfyanlar Allah onları sevmez.

Evet.

VTR: Öğretmenlerin öğrencileri dövme hakkı var mıdır?

ADNAN OKTAR: Rezalet tabii ki benim güzelim. Çocuk dövülür mü? Üstelik çocuk. Her yönden korkunç. Ayrıca çocuk bünyesi çok zayıf olur. Koskoca adamın yumruk darbeleri, tokatları falan çocuğu mahveder. Ve iyileştirici etki değil çok ters etki yapar, boğucu etki yapar. Ve çok aşağılayıcı bir şey. Ama Abdülhamit devrinden beri var, Abdülaziz devrinden çok eskilerden kalma Osmanlı’dan kalma bir adet. İşte “eti senin kemiği benim” falan, olur mu öyle şey? Çok ağır ceza verilmesi lazım, çocuk dövülmez. Büyük günah, zulümdür.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Sebahattin Önkibar Aydınlık’taki yazısında İhsan Şenocak’ın “Kızına pantolon giydiren baba cehennemliktir” açıklamasını hatırlatarak cemaatler hakkında şunları yazdı: “İhsan Şenocak’ın söylediği emin olun münferit bir beyan değil, zira pek çok cemaat hadiseye böyle bakıyor. Ki mesela Işıkçılar yakından biliyorum aynı şeyi söyler. Gelin Müslümanlığı bu münafıklardan kurtaralım” dedi.

ADNAN OKTAR: Münafık değil, müşrik inanç. Ne münafığı? Münafık ayrıdır, müşrik inanç yani şirk inancından kaynaklanıyor. Allah’ın dinine ilave yapıyorlar ondan kaynaklanıyor. Ama “gelin kurtaralım” sanki fener alayı düzenliyormuş gibi öyle olmaz, bilgiyle olur o, kitapla olur sevgiyle olur akılla olur. Öcbelenerek, tersleşerek, adamları aşağılayarak kavga üslubuyla olmaz. Ondan netice çıkaramazsın.

Evet, dinliyorum.

VTR: Hayvanlar bizim sevgimizi gerçekten algılar mı?

ADNAN OKTAR: Açık bilinçle farkına varmaz tabii, bilgisayar gibi fark eder. Mesela bilgisayarda öyle bir sistem yapsan, bilgisayara bir kedi koy, elini sürdüğünde okşadığında bilgisayar ekranında hırıltı çıkarabilir, sesler çıkarabilir çok rahatça yapılabilir. Onun gibi bir makinedir kedi veyahut köpek hayvanlar. Ama insanda bir doygunluk hissi meydana getirir bu. Ama şuuru tamamen kapalıdır hayvanların tamamının. Maymun, goril tamamı. Hangisi olursa olsun böcekler, kelebekler şuuru kamil anlamda, klasik anlamda kapalıdır.

Evet, dinliyorum.

VTR: Bazı doktorların egosunun fazla olmasının sebebi nedir?

ADNAN OKTAR: Senin bu kadar tatlı şeker olmanın sebebi ne peki? Nasıl güzel, maşaAllah hayret, değil mi? Çok oranlı bayağı güzel bir de çok tatlı. Dekolten çok yakışmış, kıyafetin çok güzel, gözlüğün güzel, saçların çok güzel. Yüzün muhteşem çok çok güzel, kaş, göz, ağız, burun, çenen her şeyin çok güzel. Allah sana sağlıklı, bereketli, hidayetli, nurlu uzun ömür versin. Cennette de Allah birlikte olmayı nasip etsin. Doktorlara bu saldıran vahşi hanzoların acımasız saldırılarının tehlikesini önlemek için doktorlara güvenlik odaları yapılmasını söylemiştim. Bu konuda henüz bir adım atılmadı. Bu çok kolay yapılabilecek bir şey. Hastanede iki oda bu konuda ayrılabilir. Çelik kapısı olacak sadece en önemli yönü bu. Ve başka bir yerden penceresi veyahut başka bir girişi olmayacak. Güçlü çelik kapı, kasası da çelik olacak. Ve buraya girdiğinde doktor dışarıdan telefon bağlantısı kurabilecek, orada hazır yiyecek olacak, su ihtiyacını giderecek gibi olacak. Hatta yangına falan da dirençli bir oda olması lazım. Eğer daha da iyi bir şey düşünülüyorsa bu odadan başka bir yere geçiş, gizli bir geçit, gizli bir kapı oluşturulması da çok iyi olur. Çünkü orada sürekli kalınmaz. Mesela bazen oluyor it-kopuk takımı kepazelik çıkarıyor, bir-iki saat orada kalmaları gerekiyor. Gizli bir geçit olursa oradan geçip çıkıp-gidebilirler. Bunun yapılmasında çok büyük fayda var. Doktorlara karşı genellikle toplum sevgi dolu, merhametli ve koruyucu olması lazım. Sinirliyseler bile o zorluktan ve sıkıntıdan kaynaklandığını bilmemiz lazım ve anlayışlı olmak gerekiyor. Ama ideolojik yönden ters, komünist PKK’lı doktorların bazen münasebetsizlik yaptıklarını görüyoruz. Hatta tehditkar, saldırgan tavırları olabiliyor. Bunu da Sağlık Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı’na, polise, mahkemelere bildirebilirler. Ama genelde doktorlarımızın yüzde 99’u temiz insanlar güzel insanlar ve hakikaten veli tıynetli toplumun üst tabakasıdırlar, iyi yetişmiş insanlardır.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Büyük Birlik Partisi Kurucularından Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu şehidimizin yakın arkadaşı, Milliyetçi Hareket Partisi’nde danışman olarak grev yapan Mehmet Korkut’un videosu vardı Adnan Bey.

VTR: BBP Kurucu Başkanlarından Mehmet Korkut, Adnan Oktar’ın Çalışmalarını Anlatıyor

ADNAN OKTAR: Evet, Mehmet Korkut kardeşimiz çok değerli, akıllı, cesur, yiğit, kabadayı, gerçek bir Türk milliyetçisidir. Muhsin Başkanımız’ın Rahmetli’nin de çok sevdiği değerli bir kardeşimiz. Allah ona uzun ömür versin, hidayet versin, sağlık sıhhat afiyet versin, cennette kardeş etsin. Hakikaten ahlakıyla, kişiliğiyle, şahsiyetiyle çok ideal bir insan. Büyük Birlik Partisi’ndeydi şu an MHP’ye geçti çok isabet etti, birleşelim bütünleşelim, kavga zamanı değil birlik zamanı düşüncesinde. Ve milliyetçilerin bölünmesinin çok tehlikeli olacağını düşünüyor. Ben de o görüşteyim. İsabetli bir tavırla Milliyetçi Hareket Partisi’nde bütünleşmeyi savunan bir insan. Aklın gereği de budur zaten. Allah yolunu açık etsin, hayırlar bereketler versin, başarılı güzel bir hayatı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Evet.

KARTAL GÖKTAN: Muhsin Yazıcıoğlu şehidimizle birlikte bir fotoğrafları var Mehmet Korkut’un.

ADNAN OKTAR: Sürekli beraberdiler zaten Mehmet Korkut’la Muhsin Yazıcıoğlu. Yanından hiç ayrılmazdı, çok sevdiği bir insandı. Sağlam delikanlıdır, yiğit delikanlıdır, kabadayı delikanlıdır Mehmet Korkut kardeşimiz, maşaAllah.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü konuşmasında sizin hep vurguladığınız gibi özellikle üniversitelerde PKK ideolojisini savunan eğitimciler olmaması gerektiği üzerinde durdu Adnan Bey. Videosu vardı.

VTR: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

ADNAN OKTAR: Bu Tayyip Hocam’ın konuşmasını biz sık sık yayınlayalım. Yıllardan beri anlattığımız konuyu Tayyip Hocam bir şekilde gündeme getirmiş, en hayati konuyu. Çünkü PKK fikirle, düşünceyle insanları eğitiyor ve kendi safına alıyor. Biz de ne yaparız? Fikirle, düşünceyle insanları eğitip kendi safımıza alırız. Onların kendi safına aldıkları insanları da yine fikirle düşünceyle kendi safımıza alırız. Çünkü fikirle almadı mı adam? Fikirle de biz geri kendimize alırız o adamı. Bunun için ne yapılması gerekiyor? İşte sivil toplum kuruluşları gerekiyor. Ama bunu devlet de yapabilir. Ne yapar? Mesela TRT televizyonunda PKK ideolojisinin yanlışlığını anlatabilir, komünizmin yanlışlığını anlatabilir, Darwinizm’in yanlışlığını anlatabilir. Ama ne yapıyor TRT? Tam tersini yapıyor Darwinizm’i anlatıyor, materyalist felsefeyi anlatıyor yani komünizmin temelini anlatıyor. PKK ideolojisinin temeli olan Darwinizm’i anlatıyor. O zaman bizim bu dev çalışmaya karşı bütün gücümüzle Darwinizm’in geçersizliğini anlatmamız gerekiyor. Hükümetin ilk yapacağı şey bu komünizmin temeli olan Darwinist ideolojinin anlatımını durdurmaktır. Şöyle; Darwinizm’i geniş çaplı anlatacak fakat bunun bir pagan ideolojisi olduğunu, tamamen tesadüflere dayalı bir inanç sistemi olduğunu, kainattaki bütün bu sistemin, bütün bu mükemmel yapının en kötü açıklama olan tesadüflerle baştan sona katrilyonlarca tesadüf sonucu oluştuğunu iddia etmeleri. Bunun mantıksızlığını TRT’nin anlatması lazım. Ama adamda saç-sakal birbirine karışmış “yok ben Darwinistim” diyor. Bakan çıkıyor Milli Eğitim Bakanı “ben de Darwinistim çok şükür” diyor “Darwinizm’i kim inkar edebilir ki hepimiz Darwinistiz zaten” diyor. Bu durumda PKK’yla mücadele çok güç olur. Bak “İdealist PKK’lı öğretmenler var” diyor “öğrencileri yetiştiriyor.” Öğrenciye ne anlatıyor önce öğretmen? “Aç biyoloji kitabını” diyor önce Darwinizm’i anlatıyor. Darwinizm’i anlatınca çocuk ne diyor? “Ha Hocam kainat diyalektik bir sistemle gelişiyor yani tesadüfler sonucunda kainatta oluşumlar meydana geliyor, insanlar tesadüfler sonucu oluşuyor, canlılar, bitkiler, hayvanlar hepsi tesadüfler sonucu oluşuyor” diyor. Ee? “Yani bir evrimle oluşuyor” diyor, “o zaman Allah yok” diyor. Allah olmayınca “o zaman ilk Kabataş çağında insanlar Allah düşüncesine sahip miydi?” diyor “yoktu, Allah yoktu, din yoktu, aile yoktu, devlet yoktu. Ne vardı? Komünizm vardı” diyor. “Şimdi biz ne yapacağız?” diyor “Atalarımızın dinine geri döneceğiz. Dinin, ailenin, ahlakın olmadığı, devlet yapısının olmadığı komünist sistemi istiyoruz” diyor. Sen okulda Darwinizm’i anlatırsan Darwinizm zaten komünizmin kökenini tam açıklamış oluyor. Sen ne diyorsun? “Allah yok” diyorsun, “canlılar tesadüfen oldu” diyorsun “güçlü olan kazanır, tez-antitez-sentez vardır” diyorsun “tez-antitez-sentez sonucunda kainat oluşur” diyorsun, komünist de aynısını söylüyor, PKK da aynısını söylüyor zaten, birebir aynısını söylemiş oluyorsun. O sadece, diyor ki “bir de tarihin diyalektiği var” diyor. Onu da kabul ediyor, tarihin diyalektiğini de kabul ediyor bak işin vahim yanı. Diyor ki “ilk önce Kabataş çağı vardı dinler yoktu” diyor. “Sonra çok tanrılı dinler oluştu” diyor “sonra onu tek tanrılı dine çevirdiler” diyor “sonra da işte Müslümanlık o tek tanrılı dinlerden etkilenip ortaya çıktı” diyor. “Muhammed bir devrimciydi” diyor yani “kafasından bir din çıkarttı” diyor özetle. Ama “ilk başta zaten komünal toplum vardı” diyor “sonra bu feodal topluma dönüştü” diyor “feodal toplum kapitalist topluma dönüştü yani sanayi toplumuna dönüştü, şimdi yeniden ilk başa dönüyoruz” diyor. Yani “komünist topluma dönüyoruz” diyor “bu da bir komünist ihtilalle olacaktır” diyor silahlı ayaklanmayla. Çünkü çatışma var diyor ya Darwinizm, PKK da diyor ki “çatışma oluyor şu an” diyor işte, “tez-antitez çatışıyor” diyor “tez biziz” diyor PKK “antitez de Türk Cumhuriyeti” diyor, Türk ordusu, Türk askeri, Türk polisi “çatışıyoruz” diyor “bunun sonucunda sentez oluşacak” diyor. Yani komünist Kürdistan. Kardeşim, sen bunu anlatırsan adam böyle olur işte. Onun için Darwinist eğitimin durdurulması gerekiyor. Darwinist eğitim zaten komünist eğitimin yüzde doksanıdır. Ondan sonra adamı komünist yapman on dakikanı almaz. Bir adamı Darwinizm’e inandırdıktan sonra o adamı komünist yapmak on dakikanı almaz çok kolay. Darwinist yapmak sorundur, Darwinist yaptıktan sonra bitti arkası gelir artık. Onun için büyük bir bela içindeyiz, Darwinizm’in ortadan kaldırılması lazım.

Evet, dinliyorum.

VTR: Biz insanoğlu kendi ırkımızın sonunun geldiğini bildiğimiz halde niye böyle yapmaya devam ediyoruz? Yıkımları her şeyi ve büyük yıkımların hepsi din aracılığıyla meydana geliyor.

ADNAN OKTAR: Din aracılığıyla evet ama müşrik din aracılığıyla. Müşrik din oldu mu adı üstünde şirk dininde, put dininde felaket ve bela vardır. Allah şirke karşı Müslümanları Kuran’da sürekli uyarıyor. Ve en büyük belalardan, felaketlerden birinin olduğunu söylüyor. Müşrik olan kavimleri Allah nasıl yerle bir ettiğini anlatıyor bol bol örneklerle. Kuran’ın hangi sayfasını açsan müşrik kavimlerin başına gelen belalar ve Allah’ın nasıl intikam aldığı anlatılır. Dolayısıyla niye şaşırıyorsun? “Hak din” demiyorsun bak, “din” diyorsun. “Hak din” dersen hak dinde bela gelmez bereket gelir, bolluk gelir, güzellik, sevgi, nezaket, kalite, klaslık, sanat, estetik gelir. Ama şirk dininde pislik, bela, sıkıntı, korku, dehşet, şiddet, kavga, huzursuzluk gelir. Dolayısıyla konu neymiş? Şirkten kurtulmak, Kuran’ın yeterliliğini anlamakmış.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba Hocam, ben Gaziantep’ten İbrahim. Işıklarda, kapalı yollarda, trafik alanlarında sağ şeritten giderken kapıların açılmamasına dikkat edilmesini istiyorum. Ayriyeten trafikte motorlulara dikkat edilmiyor, bunu sormak istiyorum.

ADNAN OKTAR: O dediklerin doğru yani motosikletle gidenlerin hayatları ciddi şekilde tehlikede oluyor. Onlara ayrı bir yol, ayrı bir şerit gerekiyor. Bir metrelik de olsa bir şerit olsa çok iyi olur. Bir de o kapı açmalar çok yaygın hakikaten. Akıl almaz ferah. Amca elinde sigarayla falan yavaşça açıyor. Umurunda bile değil elinde paketlerle, teyzeler falan da öyle yavaş yavaş sırtını dikerek falan. Sanki tarlada yani akıl almaz huzurlular. Allah koruyor insanları.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Halkımıza “evrim teorisine inanıyor musunuz?” diye sorduk Adnan Bey. Sizin vesilenizle herkes “hayır” diyor.

ADNAN OKTAR: Kardeşim bak, yüz bin gence sorduk, yüz bini de “hayır, inanmıyorum” diyor. Bu çok küçük bir bölümü tabii, yavaş yavaş yayınlayacağız. Ama Alparslan ne diyor? Saç sakal birbirine karışmış, “evrim tabii ki bir gerçektir ya, inanıyoruz çok şükür” diyor. Milli Eğitim Bakanı, “evrim inkar edilecek bir şey mi? Tabii ki apaçık bir gerçektir. Hepimiz inanıyoruz çok şükür. İnanmaz olur muyum? Başından beri inanıyorum” diyor. Ondan sonra PKK ile nasıl mücadele edeceksin bu adamlarla? PKK’nın temel ideolojisi Darwinizm. Devlet eliyle Darwinizm öğretilirse nasıl mücadele edeceğiz?

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhabalar Adnan Hocam. Ben Fatma Nur Cihan. Kedim kayboldu. Onu bulmam için bana dua eder misiniz?

ADNAN OKTAR: Canımın içi kedinin resmi varsa onu yayınlayalım. Ne zaman kayboldu onu da belirtirsen hangi semtte, ona göre bir gayret ederiz. Çok az bilgi olmuş. Benim güzel yüzlümü bana yaklaştırsana. Benim kuzumun kedisini alan olduysa derhal geri getirsin. Ama kedinin bir görüntüsü yok mudur, bir şekilde onu bize bir göndersin. Gerekirse sokak sokak da ararız kedisini yani ne olacak? Oralardadır o mahallededir. İnşaAllah bulursun bir tanem. Allah yardım etsin sana da inşaAllah bul kedini.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba Adnan Hocam. Ben Gaziantep’ten size sorumu ileteceğim. Orada sürekli konuşulan bayanlar nereden geliyor, bunu merak ettim. Cevabını alırsam çok sevinirim.

ADNAN OKTAR: Bayanlar Allah’ın kulu. Kulları Allah yaratır. Kulları bir araya Allah getirir. Ben onları çok sevdiğim için, onlar da beni çok sevdiği için, hepsi iman ehli olduğu için Allah mükafat olarak bizi bir araya getiriyor. Bizi birbirimize sevdiriyor. Dost kılıyor, sağlık, sıhhat veriyor. Bereket kılıyor. Başarı veriyor, güç veriyor. Sevinç veriyor, kalbimize coşkulu bir sevgi veriyor. Aşk veriyor ve bu aşkı Allah daha da geliştiriyor. Bunların hepsi Allah’ın yaratmasıyla olur. Burada gördüğün görüntünün tamamını kalplere, zihinlere, vicdanlara, nakşeden gösteren tek kuvvet vardır o da Allah’tır. Yani rastgele bir kör rastlantı sonucunda karşılaşma değildir. Daha biz yaratılmadan önce Allah bizi bir araya getirmiştir. Daha zer alemindeyken biz bir araya geldik, o yüzden, zer aleminde söz verdiğimiz için bir araya geliyoruz. Bize Allah sordu zer aleminde, “bir arada olacak mısınız? Bir arada Allah’a, dine hizmet edecek misiniz?” diye sordu. Biz de “evet, bele”, dedik “Ya Rabbi hizmet edeceğiz” “Arkadaşlarınız bunlar” dedi Allah gösterdi. Biz de bu arkadaşlarımızı orada görüp tanıdık. Yabancı değiller onlar. Mesela gördüğümüzde zaten hemen hissediyoruz. Hatta gelenler diyor “ben otuz yıldan beri tanıyor gibiyim sizi” zer aleminden tanıdığı için oluyor o.

Evet, dinliyorum.

VTR: İstanbul neden bu kadar popüler bir şehir?

ADNAN OKTAR: Güzel yüzlüm İstanbul çok güzel yani şehrin ortasından koskoca deniz geçiyor. Şehrin ortasından bir deniz geçmesi ne demek? Ve yemyeşil çok güzel bir de tarihi binalar var. Tepeler, dağlar yani coğrafi konumu da çok mükemmel. Ama binalarla mahvettiler tabii. Beton, kirli binalar, bakımsız binalar, kalitesiz binalarla. Halbuki bu güzelliği bizim güzel mücevherlerle süslememiz gerekirken berbat kömür parçaları gibi, taş parçaları gibi kirli süslerle İstanbul’u kirlettiler. Ama inşaAllah bu düzeltilecek. O evler yıkılacak, yerine çok güzel Osmanlı mimarisine uygun, Türk İslam mimarisine uygun ve Avrupai de ayrıca Avrupa mimarisine de uygun çok güzel binalar yapacağız. Ama tabii yine kıyamet kopacak yine binalar yıkılacak.

Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Adnan Bey, Oktar ve Sadun geçen hafta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Haftası’nda Amerika’nın New York şehrindeydiler. Sizi temsilen Kültürel Diplomasi Enstitüsü’nün Birleşmiş Milletler’deki üç günlük programına katıldılar. Oktar ve Sadun en büyük Musevi cemaatlerden Habat organizasyonun Manhattan bölgesindeki sinagogunda konferans verdiler. “Barışçıl toplumlar için şiddetle mücadelede dini liderlerin önemi” adlı toplantıda Oktar ve Sadun, iman edenlerin radikalizme ve şiddete karşı birlikte hareket etmesinin önemi, İslam’ın kitap ehline bakış açısı, Mehdi Moşiyah döneminde olduğumuzu anlattılar. Oktar’ı konuşma yaparken görüyoruz. Oktar ve Sadun, Haham Yakov David Kohen ve Haham Ben Tzion Krasnianski ile birlikte görülüyorlar. Doktor Mark Donfried, Kültürel Diplomasi Enstitüsü’nün Yöneticisi. Ayrıca New York Üniversitesi’nde ve Birleşmiş Milletler’de üç gün boyunca çeşitli oturumlara da katıldılar. Oktar’ın yaptığı konuşmanın başlığı şu şekildeydi. “Birliğe çağrı, Barış için sevgi eğitiminde birlik.” Birleşmiş Milletler oturumlarından görüntüler görüyoruz.

ADNAN OKTAR: Birleşmiş Milletler’de toplantıdalar. Evet.

KARTAL GÖKTAN: Evet. Konferanstan genel görüntüler. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu logosu ve heykeli görüyoruz. Birleşmiş Milletler zeytin dalı logosu. Ucu yukarı doğru burularak düğüm yapılmış şiddet karşıtlığı heykeli Birleşmiş Milletler’deki.

ADNAN OKTAR: Gayet güzel.

KARTAL GÖKTAN: Macaristan’ın şu anki Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto. Bakan konferansta mültecilerin aleyhinde bir üslupla konuşma yapmış. Oktar söz alıp “Mültecileri geri döndürmek katillere geri döndürmek olur. Onlar bizim kardeşimiz, üç-beş milyon Suriyeliyi biz Türkiye’de memnuniyetle ağırlıyoruz. Siz politikanızda tabii ki özgürsünüz ama Avrupa Birliği’nin de yardımcı olması güzel olur” diye konuşmuş. Bunun üzerine Macaristan Dışişleri Bakanı “Haklısınız Avrupa Birliği’nin yardım etmesi gerekir” diye üslubunu değiştirmiş. Ayrıca önce bombalamaktan söz ederken Oktar’ın konuşmasından sonra söz alıp “Çözüm fikri mücadelede haklısınız” diye söylemiş. Sizin de bildiğiniz gibi Macaristan duvar örerek mültecilere sert tedbirler alan bir ülke. Romanya eski Eğitim Bakanı Prof. Remus Prikopi, Filipin Birleşmiş Milletler Daimi Büyükelçisi eski Milletvekili Teodoro Lopez Locsin, New York Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü Kolet Mazzucchelli ve New York Üniversitesi’nden genel bir resim.

ADNAN OKTAR: Çok güzel. Böyle böyle, böyle böyle Moşiyah Mehdi’yi en sonunda göreceğiz inşaAllah.

Üst katı nasıl dizayn ettim bir görebiliyor muyuz?

KARTAL GÖKTAN: Üstün bir sanat anlayışınız var maşaAllah Adnan Bey.

BÜLENT SEZGİN: Müslümanın sanat anlayışını her şekilde gösteriyorsunuz maşaAllah en güzeliyle.

ADNAN OKTAR: Tabii. Müslümanlık dedin mi adamlar işte kırk lokma bir hırka falan gibi anlıyorlar ve sanatın, bilimin, estetiğin, güzelliğin olmadığı bir dünya olarak algılıyorlar idi. Biz bunu yıktık.

KARTAL GÖKTAN: Allah ayetinde cennet için şeytandan Allah’a sığınırım “Her nereye bakarsan büyük bir nimet ve mülk görürsün.” diye buyuruyor.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah.

Sevgisizlik çok kötü, gençlerin bundan çok korkmaları lazım. Dehşet verici bir şey sevgisizlik. Sonsuz ızdırap, sonsuz acı. Sevgi çok zevkli ve güzelken neden sevgiyi istemiyorlar?  Veyahut aramıyorlar bu çok şaşırtıcı. Büyük bir açlıkla, büyük bir samimiyetle aramaları lazım sevgiyi. Bir facia. Hava alamamak gibi. Oksijen alamadığında insan ne yapıyor? Camı çerçeveyi kırıyor değil mi? Aman bir an önce hava alayım diye. Sevgisizlik hava alamamak gibidir. Hayatın oksijenidir sevgi. Ölüm gelir sevgi olmazsa. Sevgiyi aramaları lazım. Bir de bu internette şuna buna kötü sözler söylediklerinde kendileri çok sıkılıyorlar, çöküyorlar, sağlıklarını kaybediyorlar. Kötü söz söylenen etkilenmez ondan. Ama akşama kadar bir insan kötü söz söylüyorsa ne olur onun kalbi? Ona kalp mi dayanır, beden mi dayanır, akıl mı dayanır? Sürekli nefret sözü olur mu? Zorla kendine bu gençler güzel söz ettirsinler. Gençler itici söz söylemesinler. İtici söz kalplerini sıkar, çok bunaltır beyinlerine vurur çok zarar verir. Münasebetsiz konuşmaktan kaçınsınlar yani pis konuşmaktan kaçınsınlar. Güzel konuşsunlar kalpleri ferahlar. Öbür türlü çirkinleşiyorlar sağlıkları bozuluyor. Sigaraya veriyorlar kendilerini, içkiye veriyorlar, uyuşturucuya veriyorlar. Güzel konuş ferahlayacaksın her şeye güzel bak, güzel konuş. Sevgiyi ara gayet kolaydır bu. Bak bir denesinler iki gün denesinler kardeşim iki gün. Bak sürekli sevgiyle konuşsunlar gençler. Nefret sözü kullananlar iki gün, içinde nefret bile olsa ısrarla sevgiyi söylesinler. Bak ferahlayacaklar bereket bulacaklar. Böyle hayat olmaz böyle sürünüyorlar. Böyle yaşanmaz. Bu ne? Ölünceye kadar nefret. İğrenç şeyler konusunda, itici pis şeyler konusunda espri yapmasın genç kardeşlerimiz. Tiksindirici şeylerin güldürücü yönü olmaz filmlerde falan da yapıyorlar. Tiksindirici, iğrenç olan, insanın acizliğiyle ilgili olan şeyleri, pis şeyleri gülecek konu olarak ele alıyorlar. Gülünecek bir şey yok onda. Allah seni ondan koruyor, istediğinde sen kendini tertemiz yaşatabiliyorsun. Niye kendini pis gösteriyorsun, tiksindirici gösteriyorsun? Bir de onun gülünecek nesi var? Acizliğinin neyine gülüyorsun? Bir de temizliğe çok dikkat etsinler. Tişörtü oluyor o pis tişörtle geziyor, kot yıkamıyor kotu kir götürür diye. Leş gibi kot artık grileşmiş o halde giyiyor olur mu? Sonra bütün vücutlarında sivilce oluyor her yerlerinde. Her yerlerinde enfeksiyon oluyor bu yakışmaz. Kaliteli bir hayatı gençlerin hedef edinmesi gerekiyor.

Evet, dinliyorum.

VTR: Güzel sözcükler ruhta ne gibi etki yapar?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım insanı ferahlatır. Mesela farz edelim birisiyle aran bozuk “seni seviyorum dostum arkadaşım” de ferahlayacaksın rahatlarsın. İçinden gelmese de de sonra ona ruhun inanır. Sen yap, ibadet olarak yap ruhun ona inanır. Olur yani şeytan seni geri çekebilir önemli değil yani o direnmeyi, nefsindeki direnmeyi önemli görme. Sen sevgi sözcüğünü söylediğinde ruhun ferahlar. Ruhunun gıdasını yerine getirmiş oluyorsun. Doğru olanı yapmış oluyorsun. Ama diyor “içimden gelmiyor.” Kardeşim nefsin sana direnen sen şeytana niye önem veriyorsun? Nefis şeytan gibidir. Şeytanın etkisiyle öyle yapıyor, sen ona önem verme. Sevgi sözcüğünü ısrarla kullanmak kalbi ferahlatır, kafayı açar, öfkeyi giderir. Sinirlerdeki gerginlik gider ferahlar insan. Yoksa insan deliye döner hasta olur insan.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhabalar, ben Gökhan. Bu dünyada ikiyüzlülük ne zaman son bulacak?

ADNAN OKTAR: Gökhan ikiyüzlülük genellikle olur olması da gerekir ki sen manen yükselebilesin. Eğer ikiyüzlüler olmasa münafıklar olmasa, ahlaksızlar olmazsa, alçaklar olmazsa bak alçak olmazsa yüksek olmaz. İkiyüzlü olmazsa mert olmaz. Bunlar gerekiyor. Öyle insanlar olacak ki sen yükselesin. Mehdiyet devrinde çok azalır. Binde bir on binde bire düşer ama sevap da düşmüş oluyor. Onun için Mehdi (as)’yi Allah fazla tutmuyor ondan sonra dünya hakimiyetinden sonra. Yedi veya dokuz sene. İkisinin arasında. Küfrün çok olması, ahlaksızlığın çok olması, kötü söz söylenmesi Müslümanın çok lehinedir. Muazzam lehinedir. Asıl ihtiyaç olan odur zaten. İmtihanın asıl zemini oradan oluşur.

Onu kaldıralım, tamam kaldıralım hepsini kaldırdın ne oldu? Çok daha rahatsın imtihanın binde birlere, milyonda birlere düşecek. Ne yapacaksın? Hayır, istenmez ama olduğunda da nimettir. Küfrün çok olması mümin için nimettir. Makamı yükselir ama İslam’ın hakimiyeti o da nimettir. Sevabı azalır ama eğlence yönü, kalp yönü, ferahlık yönü, onur yönü, neşe yönü güzel. Ama istenen zorluktur. Bütün peygamberler zorlukla peygamber olmuş.

Mesela çok basit şeyleri de reklamla falan insanlara öğretip teşvik ediyorlar işte ‘yemeğini başka birinin yemesi’ yediyse helal olsun ne güzel. O tenezzül edilecek bir şey mi, söylenecek bir şey mi? İnsanın asaletine yakışır mı o? Ne kadar küçük düşürücü basit bir hareket bu. Sıradan bir hareket yani. Yiyorsa ne güzel afiyet olsun iyi. Sen yeme, aç kaldıysan daha iyi daha zinde olursun daha iyi olursun. Yiyince nereden biliyorsun çok iyi olacağını, sağlıklı olacağını? Et geliyor üç kilo pişmiş et oturup iki kişi yiyorlar çağır dört-beş kişiyi hep beraber yiyin. Hepinize sağlık gelir. Yiyen sayısı artsın. Yemek dağıtılsın. Tatlı geliyor baklava kutusuyla oturuyor tek başına yiyor yarım kilo, bir kilo baklavayı. Bir kilo baklava ne yapar insanı? Değil mi? Ye yine de ama dağıtırsan kendin de yemiş gibi olursun baklavayı aynı rahatlık olur. Hoşuna gider beraber yersiniz.

Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Kutlu doğum haftalarının kutlamalarının Fethullah Gülen’in doğum günü olan 27 Nisan tarihi haftasına sabitlenmesi büyük eleştiri konusu olmuştu. Mehmet Görmez bu konuyu savunmuş ve bir değişiklik yapmamıştı ancak yeni başkan Ali Erbaş döneminde Diyanet bu konuda yeni bir karar aldı. Ve kutlu doğum etkinliklerinin artık diğer günler gibi hicri takvimine göre yapılması kararlaştırıldı.

ADNAN OKTAR: Doğru olmuş. FETÖ’yü insanlar hiç tahmin edemedi. Bizim Müslümanlar hiçbir zaman için devlet kadrolarında oluşamadılar. Yargıtay’da namaz kılan bir Müslümanın olduğu düşünülemezdi bizim zamanımızda. Bir kuvvet komutanının namaz kılacağı düşünülemezdi. Tahayyül dahi edilemezdi. Bir genel müdürün. Camiye bazen öyle adamlar ağlıyordu müdür falan gelip namaz kılsa Müslümanlar öyle seviniyordu tahayyül edilemiyordu. Öyle bir dönemde dediler ki “Biz bütün devlet kadrolarına eleman yetiştireceğiz.” Hakikaten de millet sevindi. Dediler ‘Nurcu bunlar, başı yerden kalkmaz, adaba edebe çok önem verirler, zararsız gariban insanlar. Gece gündüz sevgiden bahsediyorlar. Karıncayı bile incitmezler.” Adamlar alçak oğlu alçak, kahpe kere kahpe çıktı. Oğlu demeyelim de alçak diyelim. Kahpenin kahpesi çıktı adamlar. İngiliz derin devleti bunlara cinayeti sevdirmiş bizim görmediğimiz dönemde. Kahpeliği sevdirmiş, casusluğu sevdirmiş, züppeliği sevdirmiş, dinsizliği sevdirmiş, İslam karşıtlığını sevdirmiş. Hz. Muhammed (sav) karşıtlığını sevdirmiş, Bediüzzaman karşıtlığını sevdirmiş, homoseksüelliği sevdirmiş her türlü ahlaksızlığı sevdirmiş. Adamların acizliğine, iradesizliğine, karaktersizliğine, basitliğine bak. Hayvan görmüyor musun sen Müslümanım diyorsun bu kadar ahlaksızlığı kabul ettiğinde senin dinle imanla alakan kalır mı? Şeytandan daha beter oluyorsun. O zaman bir ideal bir şey kalıyor mu? Hiçbir şey kalmıyor. Hiçbir amaç kalmıyor.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Diyanet’in Kutlu Doğum Haftası’yla ilgili kararına Burhan Kuzu Twitter sayfasından şöyle bir yorum yaptı; “Kutlu Doğum artık Mevlit Kandili’nde kutlanacak. Yeni Diyanet İşleri Başkanı yirmi üç yıllık FETÖ tezgahını bozdu. Çünkü Kutlu Doğum’un bugünkü hali bir FETÖ projesiydi” dedi.

ADNAN OKTAR: Tamam hallolmuş. FETÖ’nün bir tane projesi yok ki çok fazla projesi vardı. Rezil rüsva etti Allah. Otuz kere söyledim “Bediüzzaman’la uğraşmayın “dedim “Bediüzzaman’a saygılı olun, millete tepeden bakmayın, ukalalık yapmayın” dedim. “Aranızda züppe olanlar var, bilmişler var” dedim. “Kendini büyük gören büyüklenenler var Allah belanızı verir uğursuzluk gelir yapmayın” dedim. Ama ben yine Müslümanken bunlar enaniyet yapıyor zannediyordum. Müslümanken kibirlendiler zannediyordum. Meğer adamlar dinden imandan zaten çıkmış komünist de olmuş bu ahlaksızlar. Vatan millet düşmanı da olmuş. Türkiye düşmanı olmuş, Türkiye’deki insanlardan nefret eder hale gelmiş nefretinden de hepsini öldürme arzusu meydana gelmiş. Kimde olur böyle bir azgınlık? Kimde olur böyle bir manyaklık.

Evet, dinliyorum.

 VTR: Kadınlar şirketlerde neden yükselemiyor ve onlara yükselme imkanı neden bu kadar az veriliyor? Daha az kontenjan veriliyor.

ADNAN OKTAR: İşte bir diktatörlük, acımasız bir diktatörlük çok uzun yüz yıllardan beri oturmuş. Gelenekçi Ortodoks İslam anlayışı kadına karşı akıl almaz zıt bir politika izlemiş ama her yönde. Bir kere ‘yarım’ demiş insanlıktan çıkartmış hayvan diyor yani haşa. İkincisi ‘her söylediğinin tersini yapın’ diyor. Üçüncüsü ‘cehennemi bunlar dolduracak’ diyor. Dördüncüsü de ibadeti, taati elinden almışlar. ‘Camiye de gelmeyeceksin’ diyor. Şeytandan beter hale getirmişler. Darwinizm de kadını hayvan haline getiriyor, ‘insanla hayvan karışımı bir şeydir’ diyor. ‘İnsan insandır kadın henüz evrimini tamamlamamış bir hayvandır’ diyor. İki taraftan cendereye alınan bu masum ve mübarek varlıklar akıl almaz bir işkence ve azabın içerisinde eziliyorlardı. Biz geldik ‘ne oluyor?’ dedik. Bu reziller gruplar halinde kaçmaya başladılar. Şu an ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler. Yine oluyor olaylar ama geniş çapta panik haldeler ve kaçar haldeler. Burunlarından fitil fitil getireceğiz her yerde kanunla hukukla. İlimle irfanla bu rezilliğe müsaade etmeyeceğiz. Kadınlar dünyanın en üstün, en güzel varlıkları. Mübarek varlıklardır. Mecliste en az yarı yarıya kadın. İş yerlerinde en az yarı yarıya kadın. Kadınları her yerde göreceğiz. Genel müdür, müdürler, milletvekili, bakanlar, başbakanlar, devlet başkanları her türlü görevde görev alacak kadınlar.

Evet, dinliyorum.

VTR: Selam Adnan Bey, ben Samsun’da Ecrin. Ben sokaktaki çocukların ücretsiz eğitim görmesini istiyorum.

ADNAN OKTAR: Yüzündeki o masumluk neyin nesi o kuzuluk? Sen cennet kuzususun sen cennet. Sen dünyalar tatlılısın Ecrin bayağı şekersin. Bir daha o güzel sesini duyuyum ben senin.

VTR: Selam Adnan Bey, ben Samsun’dan Ecrin. Ben sokaktaki çocukların ücretsiz eğitim görmesini istiyorum.

ADNAN OKTAR: Canımın için aleykümselam. Doğru söylüyorsun benim güzel Ecrin’im. Sokaktaki çocuklar; bu tiner falan kullanan dışarıda gezen çocukları kastediyor. Eğitim artı beslenme, yeme, içme, kılık kıyafet her şeyiyle ilgilenilmesi lazım. Sokakta yatmalarına müsaade edilmemesi gerekiyor. Her şehirde onlara üç-beş ev yapılmış olsa yeter o. Birkaç devlet dairesi ara ara yer yer. Halk da bakar onlara. Gönüllü anneler, gönüllü babalar olabilir o çocuklara bakarlar. Ama tabii halkın desteği çok önemli, halkın sevmesi çok önemli.

Evet, dinliyorum.

VTR: En zorlu imtihanınız neydi?

ADNAN OKTAR: En zorlu imtihanım neydi? Ne olabilir? Hapishane var bende en ünlü. Tımarhane var. Kokain komplosu yapmışlardı oyun mahkeme sonra bunu polisin yaptığını tespit edip, polisin içinde bazı güçlerin yaptığını tespit edip yani derin devlet mensupların yaptığını tespit edip bana beraat vermişti. Ama bunların hiçbiri bana öyle etki etmedi, sarsıldığım, rahatsız olduğum bir şey yok. Benim bayağı keyfim yerindeydi. Tımarhanede de keyfim yerindeydi. Mehter marşıyla spor yapıyordum orada. Cezaevinde de yani en sıkı düğün çorbasını orada yapıyordum ben. Kavurma getirtiyordum güzel, pirinç lapası da geliyordu. Pirinç lapasıyla kavurmayı karıştırıyordum. Biraz da salça koyuyordum kaynatıyordum. Böyle alüminyum büyük tencerem vardı. Kardeşim yok böyle bir olay. Eriyordu böyle. Ye babam ye. Ondan sonra yumurta, süt falan alıyorduk onları da koyuyorduk. Yani ki Bayrampaşa yani en berbat dönemi Bayrampaşa’nın. Bayağı keyfim rahatım yerindeydi. Ben zorlandığım bir şeyi pek hatırlayamadım. En zorlu anlar bile bana en keyifli anlardır. Allah’la beraber olduktan sonra zorlu bir şey olmaz.

Evet, dinliyorum.

VTR: Tıp okumayı düşünüyorum. Sizce hangi branşı seçmeliyim?

ADNAN OKTAR: Güzel yüzlüm en klasik dahiliyedir. Doktor deyince akla dahiliye gelir. Zor bir bölüm ama iyidir dahiliye. Ama genç kızlar için bence daha kolay bir dal olması gerekiyor ve daha çok talep olan bir dal olması gerekiyor. Göz veya cildiyeyi seç bence. Yani en rahat onlarda olur. Çok fazla talep olur. Özellikle cildiye daha kolaydır, daha rahattır. Cildiyeyi tavsiye edebilirim. Ama öğrenirken her dalı çok iyi öğren. İhtisas çalışmaları yapılırken, hastanede çalışma yaparken her dalı bence büyük bir şevkle, iştiyakla öğren.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Suriye sınırına örülen 911 kilometrelik güvenlik duvarı inşaatı tamamlandı. Sınır tamamen kapatıldı Adnan Bey.

ADNAN OKTAR: Suriye sınırı?

BÜLENT SEZGİN: Evet.

ADNAN OKTAR: Kaç kilometre?

BÜLENT SEZGİN: 911 kilometre.

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam seddi zülkarneyni çekti bakalım maşaAllah. Türkiye'nin gücü de hakikaten büyük bir güç. Bu büyük olay, kolay bir şey değil bu. Muazzam bir şey.

Evet, dinliyorum.

VTR: Ben Giresunluyum. Karadeniz insanını nasıl bulursunuz?

ADNAN OKTAR: Karadeniz insanı bence Türkiye'nin en tatlı insanlarından. Bir kere devletin ve milletin garantisidir Karadeniz halkı. Acayip kabadayıdır. Sen gideceksin de darbe yapacaksın Karadenizliye. Senin iflahını keser. Yerin altında tünel açtırır sana kanunla hukukla. Mümkünü yok.  Dindardır Karadeniz halkı. Namusuna, haysiyetine, şerefine düşkündür. Merttir böyle delikanlı, kabadayıdır. Yüksek hasletleri hedefler, neşesi yerindedir, zekidir bütün Anadolu insanı gibi. Çok seviyoruz Karadenizli kardeşlerimizi. Bizim çocukların büyük bölümü Karadenizli. Hemen hemen yarısı Karadenizli diyebilirim.

Evet, dinliyorum.

VTR: Selam Adnan Bey, ben Samsun’dan Kenan. Bugün yeni bir kız çocuğum doğdu. Sizce kız çocuğuna verilebilecek en güzel isim nedir?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım Allah mübarek etsin, Allah kutsasın, Allah ona uzun ömür versin, hidayetle yaşatsın. Sizlere de sağlık sıhhat, uzun ömür versin. Kız ismi, ama bak sen babası olarak bir isim vereceksin ben ikinci bir isim söyleyeyim sana. Var aklıma gelen isimler ama daha böyle hoşunuza gitsin diye düşünüyorum. Canan olsun Canan, güzel bir isim Canan.

Buyurun.

VTR: Mutluluğunuzun formülü nedir?

ADNAN OKTAR: Canım benim sen bayağı güzel kızsın. Çok güzelsin sen, makyajsız bile çok çok güzelsin. Yaklaştırsana. Çok güzel değil mi? Bayağı güzelsin. Allah nurunu artırsın, sana uzun ömür versin. Mutluluğun formülü imanın dışında insan mutlu olamaz.

KARTAL GÖKTAN: Bir duyurumuz vardı Adnan Bey.

ADNAN OKTAR: Evet.

KARTAL GÖKTAN: Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Şehit Çocukları Yardım Kampanyası düzenledi. Konfederasyonun Genel Başkanı Ziya Sözen'in kampanya duyurusunu yaptığı tweeti görüyoruz ve izin belgeleri bunlar. Şu şekilde yardım yapılabiliyor. ŞEHİT yazıp 3912’ye SMS gönderilirse şehit çocuklarına yardım yollamış oluyor vatandaşlarımız. Ve Sayın Ziya Sözen'in birkaç resmi var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile ve Kara Kuvvetleri Komutanımız Orgeneral Sayın Yaşar Güler ile.

ADNAN OKTAR: İyi, Allah kolaylık versin.

Fikret bir soru daha alalım.

VTR: Evrim teorisinin neden çıkarıldığını sormak istiyorum, sebebi ne olabilir?

ADNAN OKTAR: Şimdi adam Allah diye bir güce inanmak ağırına gidiyor kendini Allah'tan daha büyük gördüğü için. O zaman ne yapsın? Bir de ahiret, helal, haram bunlara dikkat etmek gerekiyor. Kurtulabilmek için ne yapsın? Tesadüflerle yaratılmış bir dünya tarif etmesi gerekiyor. Her şeyin tesadüflerle açıklanacağı bir dünya meydana getirmek istiyor. O tesadüf, bu tesadüf, şu tesadüf yani “katrilyonlarca tesadüf sonucunda biz oluştuk” diyor adam. Böylece ahiretteki sorgudan da kurtulacağını düşünüyor. Bunu yapan kim? Şeytan. Şeytana bu gücü veren kim? Allah. Darwinizm’i yaratan da Allah'tır. Darwinizm'i yıkan da Allah'tır. Darwinizm'in karşı delillerini yaratan da Allah'tır. Darwinistlerin yaptığı demagojiyi yaratan da Allah'tır. Kökeninde budur. İmtihan için bu gerekiyordu. Allah Mehdiyet’e Darwinizm'i ezdirdi. Önce deccaliyeti yarattı sonra da ezdirdi Allah.

Büyük Birlik Partisi'nden Ahmet Gürhan kardeşimiz var. O çok mübarek, muhterem bir insan, çok delikanlı. Oğlu var Ozan Gürhan avukat, çok güvenilir, çok aklı başında, dürüst bir genç. Bazı böyle homoseksüel, ahlaksız, PKK'lılar onun aleyhinde faaliyete başlamışlar. FETÖ'cüler, FETÖ artıkları, it kopuk takımı ve özellikle PKK'lı komünistler. Bu delikanlının aleyhindeki faaliyetlere kimse itibar etmesin. Çok dürüst bir delikanlı resmini göster. Evet, ben bu delikanlıya güvence veriyorum, güvenilir bir insan. Babası da çok efendi, çok değerli bir insan. Her yerde vatan, millet, bayrak için her türlü hizmet yapabilecek devletine sadık, milletine sadık mukaddesatçı bir genç. Aleyhindeki faaliyetlere kimse itibar etmesin.

Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Adnan Bey İsveç'te sapkın homoseksüel evliliklere izin veriliyor. Bu şekilde evlilik yapmış olan kişiler cinsiyetsiz çocuk yetiştirme diye bir şey başlatmışlar. Bunun için yuvalar açılmış. Çocuklara kız veya erkek bilinci vermiyorlar. Erkekler bebekle kızlar arabalarla oynatılıyor. Cinsiyet belirtilen sıfatlar yerine cinsiyetsiz kelimeler oluşturmuşlar. Bu şekilde hitaplar kullanıyorlar.

ADNAN OKTAR: Yani homoseksüel eğitimi verip çocukları homoseksüel yapmak için uğraşıyorlar özetle.

KARTAL GÖKTAN: Bir video vardı isterseniz gösterebilirim.

ADNAN OKTAR: Bakayım. Çok ürkütücü tabii.

Evet, dinliyorum.

VTR: Kaç tane takım elbiseniz var?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım hem yakışıklı, hem de çok güzelsin. Allah sana uzun ömür, sağlık sıhhat versin. Kaç tane takım elbise var? Eve gittiğimde sayayım. Ondan sonra sana yarın haber vereyim. O şekilde olabilir. Şu an ezberden herhalde çok zor.

Evet.

VTR: Azeri kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

ADNAN OKTAR: Azeri kızlarda çok coşkun bir sevgi var. Azeri halkında da müthiş bir ahlak üstünlüğü, dürüstlük ve efendilik anlayışı var. Yani farklılar o benim dikkatimi çekti. Mertlik, efendilik, dürüstlük, vicdan sahibi olmak Azeri halkında güçlü bir prensip haline gelmiş. Bu birçok insanın dikkatini çekmemiş olabilir. Çok mert insanlar, cesaretleri de güzel ve güvenilir bir karakter gösteriyorlar. Azeri kızlar da çok güzeller, çok efendiler, sevgileri çok yüksek, çok güçlü. Tutku anlayışları, aşk anlayışları, muhabbet anlayışları çok güçlü. Allah hepsine sağlık, sıhhat, afiyet, uzun ömür, başarı nasip etsin.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuşumuz şehit oldu, bir bin başımız yaralandı. Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar.

ADNAN OKTAR: Hatip’in yüzünü yaklaştır bana. Yakışıklı Hatip, güzel Hatip Peygamberimiz (sav) seni seviyor demek ki, Peygamberler seni seviyor demek ki, Allah seni seviyor demek ki. Bu makam herkese nasip olmaz. Yakışıklım Allah mübarek etsin şehadetini sana imrendik. Boyunu posunu yaratan Allah'a kurban olayım ben senin. Aslansın sen. Tekrar tekrar tebrik ediyorum şehadetini. Allah annene babana uzun ömür versin, sana da bu nimeti verdiği için Allah'a hamd ediyorum. Bizlere de nasip etsin ama hakikaten imrendim maşaAllah sana.

Evet, dinliyorum.

VTR: Firavun’un ölüm anında iman ettiğini söylemesi imanı daha önce kavradığını gösterir mi?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım o anda panik oluyor o korkudan. Daha önce de yapıyor çünkü ilk defa yaptığı bir şey değil. Yaklaşık yedi kere yaptı aynı ikrarı yedisinde de “ben iman ettim” dedi. Her seferinde döndü. Manyak adam normal birisi değil. Orada da panikle söylüyor onu. Orada kurtulsa yine hemen itliğe başlar. Hiç fark etmez onun için. Allah onu biliyor, o ölü bir varlık Firavun. Onu bilmiyor kardeşimiz. O bilgisayar gibi yani hayvani bir içgüdüyle, korkuyla onu söylüyor. O geçer geçmez hemen imansızlığını yine ilan eder. Allah “sonsuza kadar bunlar böyledir” diyor sonsuza kadar. Hiçbir şekilde iman etmiyorlar. Dolayısıyla samimiyetsiz, o da evrime inanıyordu ölen Firavun. O da insanların ve canlıların evrimle yaratıldığını inanıyordu.

Ben sizi dinliyorum soru sorabilirsiniz.

VTR: Ben Berlin'de yaşıyorum ve dünyada daha fazla sevgi ve tolerans olsun.

ADNAN OKTAR: Bak benim dünyalar tatlımı görüyor musun? Dünyanın her tarafında bu mübarek varlıklar hep Allah'ın ruhunu taşıyan bu güzel varlıklar hep Allah'ın sevgisini istiyorlar. Tolerans dediği anlayışlı, makul, dengeli insanlar ve sevgi. Canımın içi bak o Hristiyan işte bak mümin ruhlu, Müslüman ruhlu ve ruhunda sevgi var. Tolerans yani herkese karşı şefkat, merhamet, savaşlar olmasın, kavga olmasın. Hepsinde Mehdiyet ruhu.

Evet, dinliyorum Fikret Efendi.

BÜLENT SEZGİN: Dünyaca ünlü yönetmen ve oyuncu Steven Seagal Amerika’da Trump’a karşı yapılan protestolarda Trump’ın tarafında yer aldığı için şu an aleyhinde bir propaganda başladı. Trump’ı protesto için şu an futbol müsabakalarında Amerikan Marşı sırasında hazır olda durmayıp diz çökme protestosu var. Bunun çok çirkin bir hareket olduğunu ifade etmişti ünlü oyuncu. Steven Seagal Putin’i de öven sözleri olduğu için eleştiri yağmuruna tutuluyor. Daha önce İstanbul’da bir görüşmeniz olmuştu, misafiriniz olmuştu.

ADNAN OKTAR: Evet, çok iyi bir insan, çok güzel huylu, vicdanlı bir insan, çok efendi bir insan, akıllı bir insan doğru yapmış.

Evet, dinliyorum.

VTR: Sevgilin ilgi göstermiyorsa ne yaparsın?

ADNAN OKTAR: Bu güzellik, bu güzellik maşaAllah bayağı güzelsin. Yaklaştır da ben güzelimi bakayım. Çok tatlı, çok çok çok. Allah sana uzun ömür versin, nuruyla, bereketiyle, hayrıyla seni sarsın, her yerini nurlandırsın. Bir daha.

VTR: Sevgilin ilgi göstermiyorsa ne yaparsın?

ADNAN OKTAR: Genel anlamda mı, kendisiyle ilgili mi soruyor? Kendisiyle ilgili. Layık değildir, Allah senden onu uzak beri etmiş sen çünkü nur gibi çok güzel kızsın, senin değerini fark edememiş, güzelliğini fark edememiş, sıcaklığını fark edememiş. Allah senden onu uzak tutarak seni bir dertten, kötülükten korumuş. Senin onuruna, şerefine, namusuna, haysiyetine, sağlığına, sıhhatine, dinine, imanına, güzelliğine, neşene, sevincine, her şeyine kefil olması, desteklemesi ve yardımcı olması lazım. Eğer yardımcı olmuyorsa, koruyup, kollamıyorsa demek ki zararlı, zararlı olduğu için de Allah sana acıdığı için, sana yardımcı olduğu için, senin iyiliğini istediği için senden öyle bir insanı uzak tutar sen de kurtulmuş olursun. Allah sana layık olan, senin güzelliğini takdir eden, senin haysiyetine, şerefine, namusuna, onuruna, neşene, sevincine, her türlü iyiliğine hizmet eden güzel arkadaş nasip eder onunla beraber olursun inşaAllah.

Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Temmuz 2017’de programınıza konuk olan İtalyan Gazeteci Luca Steinmann, Reset adlı internet haber sitesinde Türkiye’nin politik ve sosyal gelişimine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasetine etkinizi anlattığı bir yazı kalemi aldı Adnan Bey. “Laiklik ve yaratılışçılık arasında Erdoğan’ın Türkiye’si içinde” başlıklı yazısından bazı bölümler şu şekilde: “Adnan Oktar tüm İslam dünyasında tanınan bir tebliğci ve yazar. Tanınmış Ürdün araştırma merkezi olan kraliyet İslami Stratejik Bilimler Merkezi kendisini dünyanın en etkili elli Müslümanı listesine dahil etmişti. Üç yüzün üzerinde eseri var ve yetmiş üç ayrı dile çevrilmiş durumda. Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika’yı sarmış durumda. Sekiz yüz internet sayfası ve bu sitelere bağlı yüz yirmi televizyon kanalı, ayda yaklaşık yirmi milyon kullanıcıya erişiyor. Bazı yazıları Wall Street Journal, Washington Post, New York Times, Der Speigel, Stern, Ekonomist, Corriere della Sera,  Le Monde gibi dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Oktar’a göre tebliğ ettiği İslam ile Erdoğan’ın temsil ettiği İslam arasında bir çelişki yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuran İslam’ı talebesi olduğunu söylüyor. Oktar açık bir şekilde politik bir çizgiyi desteklemiyor ama Erdoğan’ın kendi vizyonunu paylaştığını söylüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye için tercih ettiği yenilikçi değişim kültürel bakış açısından ve Oktar’ın teorilerinden geçiyor. Oktar mesajını dünyaya tüm dillere yayıyor. Oktar’ın milli sınırlar dışına yayılan popülaritesi Türk muhafazakarların bazı batı muhafazakar hareketlerle önüne geçilemeyen bir diyalog ve işbirliğine neden olabilir.”

ADNAN OKTAR: MaşaAllah.                      

Kısa bir ara verelim.

BÜLENT SEZGİN: Yayınımız kısa videolarla devam ediyor. 


DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
FİKREN İKTİDAR OLMAK, SAYIN ADNAN OKTAR'IN DARWINİZMİ VE MATERYALİZMİ...
DEĞERLİ AĞABEYİMİZ NAZİF OKUMUŞ’UN DÜŞÜNMEYİ GÖZ ARDI ETTİĞİ BAZI ÖNEMLİ...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’A AÇIK MEKTUP
YENİ PARALEL DEVLET YAPILANMALARINA DİKKAT
BURHANİYE T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZIN CAN...
MUHAFAZAKAR VE DİNDAR CAMİALARDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
ADALET, SADECE KENDİNDEN OLAN İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SAVUNULMALIDIR
SAYIN BARIŞ PEHLİVAN’A DOSTANE BİR HATIRLATMA
MÜSLÜMAN, ONA BAKANIN TAM OLARAK KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜ TERTEMİZ BİR AYNA...
GAZETECİ MİNE G. KIRIKKANAT’IN 18.05.2021 TARİHLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN EDİRNE'DEN BATMAN BEŞİRİ CEZAEVİNE NAKLEDİLME...
SAYIN ADNAN OKTAR’A SUİKAST PLANLARI MI YAPILIYOR? BATMAN KAPALI CEZA...
SAVCI SERDAR AKAN'A GÜVENMİYORUZ
İNSANLARI AÇIKÇA VE SAYISIZ KERELER ÖLÜMLE TEHDİT EDEN ÖZKAN MAMATİ'NİN...
ALİ EYÜBOĞLU, YOK HÜKMÜNDEKİ BİR MAHKEME KARARINI SAVUNMAK YERİNE,...
KİN VE NEFRETLE YOĞRULMUŞ KÜÇÜK, SEFİL VE HAYSİYETSİZ BİR GÜRUHUN...
SAYIN ADNAN OKTAR’I ÖVMEK SUÇ DEĞİLDİR
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."