Hristiyan ve Musevi düşmanlığı Müslümanlar dahil hepsinin ezilmesine sebep oluyor.

Adnan Oktar’ın 5 Kasım 2015 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Ne çok Yahudi ve Hristiyan’a karşı adam varmış memlekette. Hayır bir de dinden İslam’dan, bu keratalar, köfteler sanki namaz kılan, oruç tutan insanlarmış gibi. Kahramanlık yapmaya çok meraklılar. Bir şeye karşı olmaya. Karşı olurken Kuran’a bakacaksın. Ne diyor sana Cenab-ı Allah? “ Biz Hristiyan’ız diyenleri sevgi bakımından siz kendinize yakın bulacaksınız.” Sanki hiç dememişiz gibi geçiyor. Diyor ki mesela, Hristiyanların, ehli kitap olan Musevi ve Hristiyanlarla evlenebilirsiniz hanımlarla. Peki sen küfür içindeyse nasıl evleniyorsun adamla? Yemeğine gidebilirsiniz, diyor Cenab-ı Allah onların. Böyle şey olmaz. Yani oradaki yanlışları zaten Kuran açıklıyor. Ondan vazgeçtikleri durumda İslam olmuş olurlar. Peygamberimiz (s.a.v.)’i kabul etmek zor mu? Ben Museviler’le konuştum mesela haham, yüksek dereceli haham, dedi  “Bu tartışılacak bir şey değil. Hz. Muhammed’e baktığımızda bir peygamber olduğu aşikar” dedi. Yani “bu konuda bir zaten tereddüt olmaz” dedi. “Ama ben Musevi’yim kendi dinimi ben bırakamam” dedi. “Tevrat’a göre bırakmamam gerekiyor. Çünkü biz o şeriat üstüneyiz” dedi. “Biz hani “Hz. Musa’nın ümmetiyiz. O ümmet olmaktan çıkamayız biz” dedi. “Ama Hz. Muhammed’i tabii peygamber olarak kabul ederim.” Ediyorsan tamam bitti işte.” La İlahe İllaAllah Muhammeden Resulullah, Musa Resulullah diyorsa bitti. Müslümandır yani. Namaz zaten kendi dinine göre kılması gerekiyor. Zekat zaten vermesi gerekiyor. Yapmazsa en fazlası günahkar olur, günahkar bir Müslüman olur. Ama Müslüman olur yani. Millet Müslüman değil mi Türkiye’de? Milyonlarca insan namaz kılmıyor. Müslüman değil mi? Müslümanlar. Günaha giriyorlar sadece.

AYLİN KOCAMAN: Zaten bu şeriatlar da Müslümanlık olarak gelmiş. Siz söylemiştiniz.

ADNAN OKTAR: Evet, bir daha söyle.

AYLİN KOCAMAN: O şeriatlar da Müslümanlık olarak gelmiş hak dinler. Başından beri Hz. İbrahim (a.s)’den beri Müslümanlık zaten.

ADNAN OKTAR: Bir kere Allah, “sizi ümmetler olarak yarattım” diyor. Ümmetler olarak.  Var öyle bir ümmet. Adam yani o ümmetten çıkması olmaz. Musevi, ümmeti yani. Beni İsrail yani. O, o ümmetten. Ayrıca Peygamber (s.a.v.)’i kabul edecek o kadar. Diğer dinlere karşı, eski dinlere karşı bir nefret var adamlarda, bazılarında. Nereden geldiği belli değil yani.

AYLİN KOCAMAN: Hatta peygamberlerine karşı.

ADNAN OKTAR: Evet. Mesela diyor ki “Yahudi peygamberle senin ne işin var?” diyor. Hz. Musa (a.s) için. İslam peygamberi olduğundan haberi yok.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler