Hz. İsa Mesih'in geliş müjdesi olan büyük gök olayı oluştu, Bethlehem yıldızı çıktı.

Adnan Oktar’ın 29 Temmuz 2015 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Çok büyük bir olay var. Hazreti İsa Mesih’in müjdesi olan büyük gök olayı 12 Haziran’da oluştu. Ve bunu bilim daha yeni tespit etti. Ve Museviler’in de bildiği ama Hristiyanlar’ın en önemli konulardan biri olarak gördüğü Bethlehem Yıldızı bütün yılbaşlarında falan, bütün çamların tepelerine Bethlehem Yıldızı’nın resimlerini koyarlar.

CEYLAN ÖZBUDAK: Hep beklerler.

ADNAN OKTAR: Hep Bethlehem Yıldızı hep beklenmiştir. Bak, çıktı Bethlehem Yıldızı.

BÜLENT SEZGİN: Noel zamanı çamların üzerindeki yıldız.

ADNAN OKTAR: Bak, o yıldız Bethlehem Yıldızı’nı sembolize eder. Bak, bütün çamlarda var tepelerinde. Başka da çizimler vardı Bethlehem Yıldızı’nı anlatan.

CEYLAN ÖZBUDAK: Bilimsel olarak da hem gezegen olduğu halde dediğiniz gibi yıldız olarak söyleniyor. Şimdi siz söylediniz hadisi zaten okurken, hadiste de gezegen olduğu halde yıldız olarak söyleniyor. Ama gezegen olduğu da hadisin detayında var. Çok değişik maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Hadis çok net anlatmış. “Yani ışığı kendinden değil” diyor. “Yansıtarak ışık verir” diyor.

CEYLAN ÖZBUDAK: O dönemde bilinmesi imkânsız.

ADNAN OKTAR: Yani bilinecek gibi değil. Peygamberimiz (s.a.v.)’in müthiş mucizelerinden bir tanesi. Bethlehem’i anlatan bir tablo, yine tarihi bir eser Bethlehem Yıldızı’nı anlatıyor. Ve İsa (a.s)’ın doğumunu sembolize ediyor. Anlatıyor. Bethlehem Yıldızı genellikle bu şekilde sembolize edilir. Aynı şekilde de mason sembolüdür Bethlehem Yıldızı. Yani birçok sırrı içinde barındırıyor.

BÜLENT SEZGİN: Yine 1423 yılına ait bir tablo vardı.

ADNAN OKTAR: Bakayım.

BÜLENT SEZGİN: Gentile de Fabriano, 1423 yılına ait. Burada da yine aynı şekle Bethlehem Yıldızı sembolize edilmiş.

ADNAN OKTAR: Bethlehem Yıldızı’nı göster. İsa Mesih (a.s)’in doğumunu göster. Bak, Hazreti İsa (a.s)’ın doğumunu anlatıyor. Hazreti Meryem’i gösteriyor.

BÜLENT SEZGİN: Yıldız da buradaki.

ADNAN OKTAR: O da Bethlehem Yıldızı’nı gösteriyor. Bu konuyu tabii çok işleyeceğiz. Anlamazdan geldikleri konuları ısrarla anlatacağız. Onlar kaçtıkça Allah onlara alametlerini ısrarla gösteriyor. Benim Mehdilik iddiam yok. Ben cahil, bilgisiz bir insanım. Bilgimi artırıyorum. Araştırıyorum. Tabii eçheli cahil denir benim konumumda olan insanlara. Cahil üstü cahil. Ben yani bir âlimlik Mehdilik iddiam yok. Allah’ın herhangi bir kuluyum ben. Yani acz içinde bir insanım ama bunlar gerçek, anlattıklarımız. Diyorlar; “Hz. Mehdi (a.s)’ın varlığı diye bir konu yok.” Kardeşim, inkâr etmek için diyeceksin ki; “bu adamlar bunu anlatırken bir de bunun alametlerinden bahsediyorlar. Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkış alametleri var. Bu alametler olmadığı için zaten Hz. Mehdi (a.s) da çıkmamıştır” dersin. Veya “böyle bir alamet yok ki Hz. Mehdi (a.s) çıksın” dersin. Bak, alametlerden hiçbir televizyon kanalında bahsedilemiyor korkudan. Tir tir titriyorlar. Hemen hemen hiçbir kanalda, birkaç kanal dışında hepsinde titriyorlar. Korkma söyle. Bir şey olmaz. “Bethlehem Yıldızı çıkmadı” de. “Halley çıkmadı” de. “İki ucu parlak olan kuyruklu yıldız çıkmadı” de. De ya bunları, korkma bir şey olmaz.

CEYLAN ÖZBUDAK: Kâbe’nin yanına bir gökdelen inşa edilirken üstüne saat konması hiç olmayacak bir şey, Allah yaratıyor.

ADNAN OKTAR: Tabii. Çünkü bir de böyle garip bir şey. Yani abartılı bir şey. Yani akıl almaz büyüklükte bir saat yapmışlar. Dünyanın en büyük saat kulesini yapmışlar. Peygamber (s.a.v.) de diyor ki “saatin” zaten arabaya bindiğinde şoföre “beni saate götür” dedin mi oraya götürüyor. Saat diye biliniyor orası. Yani semt olarak da saat diyorlar oraya. Sadece saat.

CEYLAN ÖZBUDAK: Gökdelenin adı da saat.

ADNAN OKTAR: Gökdelenin adı da saat. Gittin mi gölgeyi gördüğünde “inananların üzerine düşecek” diyor. “Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkış alametidir bu” diyor. Kuran’da zaten haziran aylarında bu yıldızın çıktığı anlaşılıyor. “Hurma dalını silkele” diyor ya Cenab-ı Allah Hazreti Meryem’e. Hurma yeni daha oluşmuş. Tablolarda da var hurma yiyor. Taze hurma. Haziran ayı olduğu anlaşılıyor. Ve tam bak, Cenab-ı Allah haziran ayında iki bin yıl sonra o yıldızı çıkardı yeniden. Bethlehem. Yani bilim bunu daha yeni buldu. Ama dünya bunun üstünde durmuyor.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler