Ortadoğu ülkeleri Mehdiyet’ten uzak durdukları için mağlup olup, ezildiler.

Adnan Oktar’ın 4 Ocak 2015 tarihli A9 TV röportajından


KARTAL GÖKTAN: Gelişmekte olan 8 ülke D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü genel sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi, “örgütlerinin İslam dünyasının en büyük 8 ekonomisinden oluştuğunu” belirterek, “her alanda üreten büyük bir nüfusumuz var. Eğer İslam dünyasında sorunlar çözülecekse, bir şeyler yapılacaksa bu D-8 içinde yapılır” dedi.

ADNAN OKTAR: Şu ana kadar niye olmamış? D-8 çok eski. Olmuyor ve olmayacak. Sen D-8’le Mehdiyet’e karşı meydan okursan, Mehdiyet’e karşı kendince Suni sistemler çıkarırsan, Allah’ın sistemini beğenmeyip alın size D-8 dersen, sonuçta mağlup olursun. Niye anlamazdan geliyorsun? Üslubundan bile belli. “Olursa” olmamış, olmuyor ve olmayacağını da görüyorsun. Niye Mehdiyet’e direniyorsun, niye Allah’ın planına direniyorsun? Niye kendi kör açmazlarınla Müslümanları kör açmaza sürüklemeye kalkıyorsun? Girmişsin bu yola, kör açmaza girmişsin, yenilmişsin hiçbir şeyde yapamıyorsun, arkasından başarı bekliyorsun. Daima bu tip yöntemlerde mağlubiyet gelir, başka bir şey gelmez. Mehdiyet’e karşı her suni çözüm, felaketle sonuçlanır. 30 kere denediler, 40 kere denediler akıllanmıyorlar.

Evet, dinliyorum.

CELAN ÖZBUDAK: Siz biliyorsunuz Adnan Bey, Mesela ekonomi düzelirse IŞİD ortadan kalkar gibi açıklamalarda yapıyor sürekli.

ADNAN OKTAR: Allah’tan, dinden haberleri olmadığı için, suni yöntemlerle, dünyevi yöntemlerle çözüm bulacaklarını zannediyorlar, bulamazlar. IŞİD’in de çözümü Mehdiyet’tir, diğer konuların çözümü de Mehdiyet’tir. Anlamadıkları müddetçe sürekli böyle aranacaklardır. Bak sürekli arıyorlar dikkat ederseniz. Deminki de arıyor, bu da arıyor. “Ne yapsak acaba” diyor. Allah sana yol göstermiş, anlamazdan geliyorsun.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler