Amerika’ya havadan bombardımanın makul olmadığını anlatmak gerekir.

Adnan Oktar’ın 12 Ekim 2014 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: “Havadan bombalıyoruz” diyor havadan. İstediğin kadar bombala, bombaladığında gidip PKK’yı vuruyorsun, binaları yıkıyorsun. Ama en kötü yanı gariban sivil insanları şehit ediyorsun. IŞİD kendine bomba attırır mı? Binanın içine girecek kadar saf mı onlar? Hepsi araziye yayılmış vaziyetteler. Arazi de, açık araziyi de bombalamayacaklarına göre. Binayı bombaladı mı iş bitti zannediyor. Betondan hıncını alıyorsun, betonu tokatlıyorsun. Betonu kırıp yıkıyor, betona kafa atıyor. Bina yıkmakla bir şey elde edemezsin, beton parçalamakla bir şey elde edemezsin. Sivilleri şehit ederek de bir şey edemezsin. Bunlar akıl değil.

“Kobani’yi havadan bombala” diye bir etiket varmış. Bayağı bir Müslüman da destekliyormuş. Kobani’nin tek kurtuluşu bu gibi. Havadan bombalama cinayet kardeşim. Kitle halinde insanları mahvediyorsun, öldürüyorsun. Ne oldu bu insanlara? Ben anlamıyorum yani. Ve kan revan içinde kalıyor insanlar. Çocuğa bomba isabet ediyor mesela kolu kopuyor, haftalarca bağırıyor yatakta çocuk. Allah’tan korkun. Basiretleri bağlandı. Allah akıllarını aldı.  Ne kadar korkunç bir şey havadan bombalamak. Beş bin metrenin altında ne biliyorsun kimin olduğunu? Hem çocuklar ölüyor, şehit oluyor hem babaanneler. Yaşlılar bir yere de kaçamıyorlar gariplerim. Babaanneler kadınlar ne yapsın bastonla  kaçamıyorlar. Kediler, köpekler, kuşlar hepsi ölüyor bombalamayla. “IŞİD’i mahvet.” IŞİD’i mahvettiği yok IŞİD direkt Bağdat’ı almak üzere. Neyi mahvediyorsun? Aklınızı başınıza alın.

Yargılamasını yaparsın, zaten havadan bombalama olmaz. Yargılama yaptığın zaman, alır hapse koyarsın. Cezası varsa. Havadan bombalama olmaz. Bunlar dinlemiyorlar benim sözümü. Günlerden beri bağırıyoruz. Havadan bombalama hiç olmaz. Öyle bir ceza hukuku yoktur. Adamı alır yakalarsın, yargılarsın. Suçu varsa hapse atarsın. Adam öldürme olmaz. Asma, kesme de olmaz. Böyle şey yok. Savaşta bile savaş esiri oluyor alıyorsun. Esirlere bayağı iyi davranılıyor. Adamlara asker karavanası veriliyor. Uykusuna her şeyine dikkat ediyorsun. Onların uluslararası hukukta yeri vardır. Sonra yargılanıyorlar. Adamlar yargılanıyor. Esirse yargılanıyor. Ya serbest bırakılıyor yahut hapiste tutuyorlar.  Yani savaş hukuku budur.

Alttakilerin tamamı suçlu olsa, idam suçlusu olsa yine bombalayamazsın. Bombalama olmaz. İdam olmaz bir kere. Bombalama rezalet bir şey. Yani Amerika buna kafayı taktı sanki makul bir şeymiş gibi. Cinayetin en berbatlarından. Kitle katliamı ya.

CEYLAN ÖZBUDAK: İdamın da en çok yapıldığı ülkelerden bir tanesi Amerika.

ADNAN OKTAR: Çok kötü. Soykırım yapıyorsun gökten. Gökten soykırım yapıyorsun. Kim varsa öldürüyorsun bombalayarak. Amerika’nın çok kötü bir  geleneği bu. Bunun berbat bir şey olduğunu Amerika’ya anlatmak lazım.

CEYLAN ÖZBUDAK: İnsan hayatına aslında kendi vatandaşları için de o anlamda önem vermiyorlar. Geçen yıl yapılan bir oylama vardı. İdamın kabul edildiği eyaletlerde “niçin idam kabul edilmesi gerekir?” diye sormuşlar halka. Bir kısmı şöyle söylüyor. Yani en yüksek çıkan kısmı “çünkü bir mahkumu hayatı boyunca hapishanede beslemek çok büyük masrafa neden oluyor.”

ADNAN OKTAR: Rezalete bak, tabii besleyeceksin. Cezasını vermişsin. Niye asıyorsun adamı? Niye öldürüyorsun? Allah alsın canını. Sana ne?


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler