Zümer Suresi, 10. Ayetinin Tefsiri (Samimi olanlar için dünyada güzel bir hayat vardır - 2 Haziran 2015 tarihli sohbetten)

Sayın Adnan Oktar'ın 2 Haziran 2015 tarihli sohbetinden Zümer Suresi ile ilgili açıklamalar.


ADNAN OKTAR: Bülent Hocam, bir Kuran sayfası aç oradan bir ayet oku.

BÜLENT SEZGİN: Şeytandan Allah’a sığınırım; “De ki: "Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının…” (Zümer Suresi,10)

ADNAN OKTAR: “Rabbinizden sakının” tabii şimdi bu ilk bakışta “Rabbinizden sakının” yani Cenab-ı Allah’ın helallerine, haramlarına dikkat edin, Allah’ı darıltmayın, Allah’ın beğenmeyeceği bir şeyi yapmayın. Zaten helaller güzel, nimet, haramlar da çok az buna titiz olun o anlamda.

BÜLENT SEZGİN: “..Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır..” (Zümer Suresi,10)

ADNAN OKTAR: “Bu dünyada” bak bu çok acayip, bu bir mucize “iyilik edenler için.” Yani “İslam’ı, Kuran’ı doğru yaşayan, dürüst olan, samimi Müslümanlar için bereket, bolluk, ferahlık, iyilik, güzellik vardır” diyor Cenab-ı Allah. Elle tutulur, gözle görülür şekilde bu bilinen bir gerçek. Mesela Hz. Musa (a.s) güzel yaşadı, tamam maceralı yaşadı ama güzel yaşadı. Cenab-ı Allah kudret helvası gönderdi, bıldırcın gönderdi; harika bu. Günlerce; bir gün, iki gün de değil. Bıldırcın da kolesterolü az, çok kaliteli bir yiyecektir. Ama tabii bir kısmı da diyor ki “bıldırcın kızarmış kebap olmuş gökten yağıyordu” diyor. Çok akılsızca böyle değil. Bıldırcın sürüleri geliyor yakalıyor halk orada onları kesip yiyorlar.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Allah korudu gözetti Hz. Şuayb (a.s)’ın yanında yıllarca.

ADNAN OKTAR: Tabii mesela çok rahat yaşadı peygamber yanında yaşadı. Peygamber kızıyla evlendi çok büyük bir nimet. Allah’ın orada onu rast getirtmesi. Mesela bedenen kuvvetli olması her yerde işine yaradı.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler