Tevrat’ta 7 ayrı yerde ‘Harun Yahya’ geçmektedir.

Adnan Oktar’ın 3 Aralık 2013 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Tevrat’ta yeni bir şey söyleyeceğim ama ortalık karışmasın. Yedi ayrı yerde, “Harun Yahya” geçiyor. O yedi sayfayı gösterebilir misin Didem Hocam? Var mı görüntüsü sende?

DİDEM ÜRER: Tabii.

ADNAN OKTAR: Bu bir, bu iki, bu üç, bu dört, bu beş, bu altı, bu da yedi. İnanmayan açsın baksın Tevrat’a. Kod şifre sistemiyle alenen ve alenen “Harun Yahya”  diye yazıyor. Yedi yerde. Yedi ayrı yerde. Doğrusu bu.

Aynı sayfalarda “aslan” kelimesi var. “Güzel koku” var. “Allah tarafından yaratılmış” var.

DİDEM ÜRER: “Allah’ın kelimesi” ifadeleri var.

ADNAN OKTAR: “Yıldız gibi” var. “Derin düşünmek” var. “Araştırma” kelimesi var. Aynı bu sayfalarda.  Ama “Harun Yahya” alenen ve net olarak hiç kesintisiz harf şeklinde. Yedi ayrı yerde.

Evet. Başka bir araştırmacı da sırf “Harun” kelimesini ben onu görmedim daha. Sekiz yerde geçtiğini söylüyor Tevrat’ta. Sırf “Harun.” Burada da biz sarayda sohbet toplantısı yapmıştık. Efendim ünlü bir yabancı şarkıcı da vardı. Orada da herhangi bir Tevrat sayfası açtılar. “Harun’un meseleleri” çıkmıştı. Çok şaşırmışlardı. Bu tabii. “Allah yaratır” kelimesi var. “Ceriel, ceriel: Allah onu ön plana çıkaracak” kelimesi var. Bak, “Ceriel” okunuşu “Jeriel” diye yazıyor. “Jeriel” okunuşu “Jeriel.” “Allah onu ön plana çıkaracak” var. Bir de “Arslan” gibi diye var. “Arisie” aslan demek. “Arisie, aslan gibi” bir de bu kelime var. Artık ne derlerse desinler. Doğrusunu söylüyorum çünkü. Çünkü ispatlı Tevrat’ta. Açsın baksınlar. Yine aynı sayfaları göster. Sonra hayali bir şey söylediğimizi iddia etmesinler. Bakın bu bir, iki, üç, dört, beş, altı ve yedi. Yedi ayrı sayfada Tevrat’ta “Harun Yahya” net geçiyor. Ben evliyayım. Büyüyüm falan bana işte böyle harikalar meydana geliyor” demiyorum. Harikalar meydana getiren Allah’tır. Ben Allah’ın zavallı herhangi bir kuluyum. Acz içinde herhangi bir kuluyum. Herhangi bir insanım. Dünyadaki yedi milyar insandan herhangi bir insanım. Benim büyüklük iddiam yok. Mehdi (a.s)’a hizmetçiyim. İsa Mesih’e hizmetçiyim. Onların talebesiyim. Ama bunlarda gerçek. Şaşırtıcı, hayret verici. Önce söylemeyeyim dedim. Ama doğru, var. Çünkü herkes biliyor. Ben niye söylemeyeyim? İnşallah, bilinen bir gerçek. Çok çok şaşırtıcı. Özellikle de diğer kelimeler, onlarla beraber olan kelimeler de çok hayret verici. Normalde anlamlı kelime nadir çıkıyor, Tevrat’ta. Ama burada bir yerde değil. Yedi yerde birden var. “Harun Yahya”, “Yahya Harun” değil. Direk “Harun Yahya” maşaAllah.

Didem Hocam bu Tevrat’ta yedi yerde Harun Yahya geçmesine ne diyorsun sen?

DİDEM ÜRER: Hocam olağanüstü diyorum gerçekten, maşaAllah. Bazı kardeşlerimiz yanlış anlıyorlar. “Benim ismimde olur” diyorlar. Halbuki orada isim soyadı bir arada ve defalarca.

ADNAN OKTAR: Yedi yerde çok acaip değil mi? Bir daha göstersene. Bak bir, iki, üç, dört, beş, altı, yedi, yedi yerde geçiyor. Ben Tevrat’ın böyle harika yönü olduğunu bilmiyordum. Diğer kelimeler de çok hayret verici yani şaşırtıcı. Aynı sayfada bulunan diğer kelimelerde çok şaşırtıcı.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler