Prof. Dr. Ali Nihat Bozcuk ‘Darwin bir bilim adamı olarak görülmüyor. Öğrencilerim Darwin'i bir şarlatan ve din düşmanı olarak görüyor.’ demiştir.

Adnan Oktar’ın 3 Ocak 2013 tarihli A9 Tv röportajından


ADNAN OKTAR: Buyurun, biraz daha öğretmenlerimiz ne demiş, hocalarımız ne demiş, profesörlerimiz ne demiş Darwinci kardeşlerimiz, Darwinizm’e sempati duymak isteyen ama benim vesilemle duyamayan diyelim gençlerimiz bakın üstatları, onları yetiştiren hocaları neler diyor hep beraber bir okuyup dinleyelim.

GÖRKEM ERDOĞAN: Prof. Dr. Ali Nihat Bozcuk ‘Evrim Kuramının Günümüzdeki Konumu’ başlıklı konuşmasından.

ADNAN OKTAR: Ali Nihat Bozcuk, evrim konusunu savunan, üstat olan, evrimcilerin ünlü hocalarından bir zat.

GÖRKEM ERDOĞAN: “Yıllarca üniversitelerde genetik bilimi hakkında dersler verdim. Şunu gördüm ki Darwin, bir bilim adamı olarak görülmüyor.”

ADNAN OKTAR: Bir alkış. Çünkü adamın ilmi bir tabanı yok. Hadi o kendini yetiştirdi diyelim. Bilimsel zemini yok. O devirde mikroskop yok. Uydurma mikroskop var. Elektron mikroskop yok. Mikro biyoloji gelişmemiş. Genetik bilimi yok. Kromozomların yapısını görseydi Darwin havada yüz ters takla atar, yüz de düz takla atar secdeye kapanırdı. Adam ne bilsin. Hücreyi su dolu torba zannediyordu o zamanlar, bilmiyorlardı. Cehaletin sonucu bu cesareti gösterdi. Buyurun.

 GÖRKEM ERDOĞAN: “Öğrenciler, Darwin’in şarlatan ve din düşmanı olduğunu düşünüyor... Öğrenciler, kuramla ilgili sorduğum sorulara çok güzel, yerinde cevaplar vermiş olsalar da yazdıkları cevaplara inanmazlardı.”

ADNAN OKTAR: Bir daha o kısmı okur musun.

GÖRKEM ERDOĞAN:“Öğrenciler, kuramla ilgili sorduğum sorulara çok güzel, yerinde cevaplar vermiş olsalar da”

ADNAN OKTAR: Kuram, Kuran zannedebilirler, o yüzden diyorum.“Evrim kuramıyla ilgili çok güzel cevap veriyorlardı ama inanmıyor çocuklar.” diyor. Madem öyle diyorsunuz, işte böyle diyor çocuklar da. Mesela “Tesadüflerle olmuştur.” diyor. Okulda sorduklarında tesadüflerle oluşmuştur. Peki, inanıyor musun? “İnanır mıyım diyor. Bu adam şarlatan, ben neyine inanayım?” diyor. “Siz madem böyle istediniz ben ne yapayım sınıfı geçmek için böyle yazdım.” diyor. Buyurun, devam edelim.

GÖRKEM ERDOĞAN: “Evrim kuramı ile ilgili her şeyin saçma olduğunu düşünürlerdi.”

ADNAN OKTAR: Çünkü “Türk milleti zekidir.” Atatürk’ün sözü. İlericidir, akıllıdır, aydındır. Sen onu safsatalarla kandıramazsın. Evet?

GÖRKEM ERDOĞAN: “80'den sonra böyle düşünen öğrencilerin sayısı arttı...”

ADNAN OKTAR: 80’lerden sonra. Allah Allah kim gelmiş İstanbul’a? Ne olmuş da böyle 80’lerden sonra bu öğrenciler fikirlerinde değişiklikler oluşturmuşlar? Allah Allah. 80, Hicri 1400. Allah Allah, Allah Allah. Acaba kim geldi? Kim geldi İstanbul’a? Koçum benim, aslanım. Ellerine sağlık. MaşaAllah, elhamdülillah. Buyurun.

GÖRKEM ERDOĞAN: “Geçmişte eğitim sistemimizde Darwin'e karşı bu kadar tepki yoktu. Tepkinin yoğunluğu 1985 yılından itibaren artmıştır...”

ADNAN OKTAR: Şu fakirin atağa geçtiği yıllar. Bir daha söyle canım kardeşim.

GÖRKEM ERDOĞAN: “Geçmişte eğitim sistemimizde Darwin'e karşı bu kadar tepki yoktu.”

ADNAN OKTAR: Türkiye’nin yüzde70’i-80’i Darwin’i savunuyordu. Benim lise yıllarımda öyleydi. İnanmayana uzaydan gelmiş gibi bakarlardı. Evrime inanmıyorum diyen adamın aklından şüphe ediyorlardı. Herkes inanıyordu, herkes. Çok nadirdi inanmayan. Buyurun. Ne diyor, devam edelim.

GÖRKEM ERDOĞAN: “Tepkinin yoğunluğu 1985 yılından itibaren artmıştır...”

ADNAN OKTAR: Allah Allah. Kardeşim 85 ne biliyor musun? Benim, evrim broşürünü milyonlarca dağıttığım yıl, 1985. Atana rahmet. Ne güzel bak tarih bilgisi de çok mübarek, çok şahane. 1985, milyonlarca yaklaşık 2 milyon broşürün Türkiye çapında dağıtıldığı yıl. Buyurun.

GÖRKEM ERDOĞAN: Evrimci Profesör Erksin Güleç, “Bir ankete göre Türkiye'deki biyoloji ve fen öğretmenlerinin yarısından fazlası evrim kuramını ya tam olarak ya da hiç benimsemiyor.”

ADNAN OKTAR: Acaba niye? Hepsine Yaratılış Atlası gitti, tamamına. Ellerinden öpüyorum öğretmenlerimin. MaşaAllah, maşaAllah. Ben onların kölesiyim. Evet?

GÖRKEM ERDOĞAN: “Bu sizce tedirgin edici mi?” sorusuna şöyle cevap verdi; “Sinir bozucu!”

ADNAN OKTAR: Bir alkış. Sinirleri bozulanlar bir süre sonra saldırmaya başlıyorlar. Kardeşim olay bu. Bak sinirleri bozuluyor. Sinirleri bozulanlar saldırır. Buyurun bir Mehter daha dinleyelim, inşaAllah.

VTR: Mehter Marşı


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler