‘Harun Yahya’ ismi Tevrat’ın hangi bölümlerinde geçmektedir?

ETİKETLER:

Adnan Oktar’ın 4 Aralık 2013 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Şimdi Tevrat'ta Harun ismi geçmesi makul. Mesela Harun, Adem bir kısmında Adem de geçebilir. Ama ısrarla Harun ve Yahya birlikte. Bak, Harun Yahya, Yahya Harun da değil. Harun Yahya  yedi ayrı yerde geçmesi. Üstelik bak geçtiği yerlerde; Allah'ın aslanı, Allah'ın kelimesi, kırk yaşında var. Burnu bir delili. Bakın burada görüyorsunuz, burnu bir delili, Hz. İsa (a.s), ortaya çıkan, ümmi ve yedi yerde bu geçiyor.

Tevrat'ta Adnan Oktar isminin bütün olarak geçmesi, Harun Yahya'nın yedi kere geçiyor olması bunlar harika, çok şaşırtıcı. Tevrat'ın hangi bölümlerindeydi Didem Hocam bunlar?

DİDEM ÜRER: Şöyle Hocam okuyayım bölümlerini, inşaAllah. Bu okuyacağım her bir bölümde Harun Yahya ifadesi de geçiyor, diğer ifadelerle birlikte geçiyor.

Birinci bölüm: Leviller ona birden, sayılar beşe yirmi bir arasında.

İkinci bölüm: Tekvin birebirden, Yeremya otuz dörder iki arsında geçiyor.

Üçüncü bölüm tekrar: Tekvin bire birden, Yunus dörde yedi arasında.

Dördüncü bölüm: Tekvin birebirden, ikinci tarihler otuz altıya yirmi üç.

Beşinci bölüm: Tekvin bire birden, ikici tarihler otuz altıya yirmi üç.

Ve Altıncı bölüm: Sayılar on beşe yirmi dörtten, Danial ikiye kır beşe. Ve son Yedinci bölüm: Leviller on altıya yirmi dokuzdan, ikinci tarihler, otuz altıya yirmi üç kadar.

ADNAN OKTAR: Hem Adnan Oktar ismi, hem Harun Yahya ismi geçiyor maşaAllah. İlk yaratılış birden Mısırlıların çıkışı yirmi üç, yirmi yediye kadar olan bölümde,  Allah'ın aslanı: Esedullah olarak geçiyor. Allah'ın kelimesi: Hz. İsa Mesih'in özelliği olarak geçiyor. Allah'ın grubu: Allah'ın Hizbi olarak geçiyor. Burnu bir delili, bak burnu bir delili diye geçiyor. Kırk yaşında geçiyor, Hz. Mehdi (a.s) geçiyor. Direk Hz. Mehdi (a.s) olarak geçiyor. Mahdi de geçiyor, Mahdi direk. Hz. İsa (a.s) Yeşua, Hz. İsa (a.s) diye geçiyor, ortaya çıkan diye geçiyor, ümmi diye geçiyor ve yedi yerde bu, Harun Yahya diye de geçiyor. Demek ki, biz inşaAllah Hz. Mehdi (a.s)'ın öncüsü olacağız ki, Tevrat'ta bile böyle bir işaret var. Bu çok müthiş bir şey, çok hayret verici bir şey. Hz. İsa Mesih ile Hz. Mehdi (a.s)'ın geleceğine de açık Tevrat'tan işaret. Çünkü yedi yerde birden bu harika kelimeler geçiyor. Demek ki, Harun Yahya'da Mehdiyet’e hizmet edecek bir insan, inşaAllah. Hz. Mehdi(a.s)'a hizmet edecek bir insan veyahut düşünce. Bu okuduğum kelimelerin hepsi, Yaratılış birebir de Mısır çıkışı arasında, yirmi üç den yirmi yediye kadar. Bu okuduğum kelimelerin tamamı bak, Yaratılış birebirden Mısır'dan çıkışı arasında yirmi üç yirmi yediye kadar. İsteyenler oradan orijinalinden bakabilirler. Hayret vericidir, çok şaşırtıcıdır. Demek ki, Hz. Mehdi (a.s)'a hizmetçi olacağız. Bu yani Harun Yahya bir hizmetçi olacak, Hz. İsa Mesih'e hizmetçi olacak. Buna da işaret var olduğu görülüyor, inşaAllah.

Bizim Mehdilik iddiamız yok ama Hz. Mehdi (a.s)’ın talebesi olma iddiam var Hz. Mehdi (a.s)’ın hizmetçisi olma iddiam var. Tevrat’ta da ben buna işaret edildiğini düşünüyorum. Hizmetçiliğime işaret edildiğini düşünüyorum, inşaAllah. Çünkü bu kadar Harun Yahya, bu kadar Adnan Oktar, bu kadar sözler, demek ki bir hizmetçiden de bahis var Tevrat’ta. Çünkü Hz. Mehdi (a.s), Mehdi diye geçiyor. Hz. İsa (a.s), İsa diye geçiyor. Bir de hizmetçilerden bahseder. İşte hizmetçileri de biziz, benim yani, inşaAllah.


DEVAMINI GÖSTER