Harika Bilim - 6. Bölüm

-Dünyayı koruyan yeni bir katman keşfedildi.
- Yağ yaktığımızda ısı mı yoksa enerji mi oluşturuyoruz?
- Altın oran ve sanatın birleştiği muhteşem görüntüler
- Kendinizi neden gıdıklayamazsınız?
- Uykucu kedilerin tamamı haftanın sevimlisi videosunda...
- Beyin neden ve nasıl yanılır? Bu testi kaçırmayın!
- Yeni bulunan 2.4 milyar yaşındaki bakteri fosili
- Göç eden kelebeklerin gizemi keşfedildi.
- 8 yaşındaki Aidan'ın muhteşem dans performansı...


A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500

HARİKA BİLİM 6. BÖLÜM

SUNUCU: Harika Bilim’e hoş geldiniz. Bu bölümde yine sizler için bilim Dünyasındaki son gelişmeleri, merak uyandıran soruların cevaplarını, son günlerin en çok izlenen videolarını, uzaydaki son keşifleri ekrana getireceğiz. Dopdolu bir içerikle Harika Bilim başlıyor.

 

Dünyamızı koruyan görünmez kalkanların varlığı biliniyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde bilim insanları ikinci bir koruma kuşağının varlığını keşfettiler. Bu kuşaklar Güneş’ten Dünya’ya gelen zararlı ışın ve parçacıkları tutuyor. Önce Güneş’ten gelen bu parçacıklar nedir, Dünya’ya nasıl zarar veriyorlar, izleyelim.

 

DIŞ SES: Saniyede 450 km hızla ilerleyen Güneş rüzgârıyla, çok sayıda yüklü parçacık uzayda her yöne saçılır. Ancak Dünyayı bu tehlikeli parçacıklardan koruyan bir kalkan var; Van Allen Kuşağı. 1958 yılında James Van Allen ve öğrencileri, Dünya’nın çevresini saran, elektrik yüklü bölgeyi, gözlemlemeyi başardılar ve bu kuşaklara, Van Allen Radyasyon Kuşakları adı verilir. Manyetik alan çizgileri, Kuzey Kutbu’dan çıkar, dev yaylar halinde Dünya’nın çevresine yayılır ve Güney Kutbu’nda tekrar Dünya’ya girer. Güneş’ten Dünyamıza gelen öldürücü kozmik ışınlar yüklü parçacıklar Dünya’nın etrafındaki bu koruyucu kalkanı geçemezler.

 

SUNUCU: Bu koruyucu Van Allen kuşaklarının varlığı oldukça önemlidir. Çünkü bilim insanları Güneşten, Dünyamıza gelen zararlı ışınların, Hiroşima’ya atılan atom bombasının 100 milyar katına eş değer olduğu hesapladı. Eğer bu koruyucu kuşaklar olmasaydı Dünyamız Güneş patlamalarının yıkıcı etkisiyle sürekli harap olabilir ve bu durum yaşamı imkansız hale getirirdi.  

 

Evet, Dünyamızı uzaydaki tehlikeli ışınlar ve parçacıklara karşı koruyan Van Allen kuşağının keşfinden yaklaşık 50 sene sonra bu kez bilim insanları, Dünya’nın etrafındaki bir başka koruyucu kalkanların varlığını keşfettiler. Peki, bu koruyucu kalkanların özellikleri nedir? İzleyelim.

 

DIŞ SES: Geçtiğimiz aylarda Colorado Boulder Üniversitesi’nden bir bilim ekibi  Dünya’nın 11 bin 500 km üstünde, ışık hızına yakın hızda dönerek uydulara zarar veren, astronotlar için hayati tehlike oluşturan elektronları durduran bir kalkanın varlığını keşfettiler. Bu kalkan Van Allen kuşaklarının arasında ara sıra belirip, ara sıra kayboluyor ancak çok hayati bir görevi var. Colorado Üniversitesi Atmosfer ve Uzay Fiziği Laboratuvarı yöneticisi Prof. Daniel Baker, bu kalkanın işlevini şöyle anlatıyor: "Sanki bu elektronlar, uzaydaki bir cam duvara çarpıyorlar. Bu elektronları engelleyen görünmez bir kalkan var". Baker’a göre elektronların yavaş ve kademeli bir süreçte hareket etmeleri gerekirken, bu kalkanla karşılaştıklarında nasıl böyle kesin ve kalıcı bir sınırda durdukları henüz bilinmiyor.

 

SUNUCU: Bundan yaklaşık 60 yıl önce varlığı keşfedilen Van Allen kuşakları Dünya’daki yaşamın devam edilebilmesi için olmazsa olmaz. Ancak bugün görüyoruz ki Dünya’yı koruyan tek kalkan Van Allen kuşakları değil. Bilim ilerledikçe yaşadığımız evrendeki ince ve hassas yaratılışı daha iyi anlayabiliyoruz. Yeni keşfedilen bu koruma kalkanının işleyiş prensibi henüz tam olarak anlaşılamadı ancak bilinen bir gerçek var ki Güneş’ten hızlı gelen zararlı parçacıklar bir kale duvarına çarpıyor gibi aniden bu alanda duruyor. Belki önümüzdeki yıllarda bu koruma kalkanının nasıl olup da Hiroşima’ya atılan atom bombasının 100 milyar katı gücündeki ışınları etkisiz hale getirdiği keşfedilecek. Ancak bu yeni keşif bize bir kez daha evrendeki her parçanın müthiş bir uyum içinde yaratıldığını gösteriyor.

 

Şimdi sırada haftanın en ilgi çeken bilim videosu var. Güneş’ten gelen zararlı ışınlardan bahsetmişken, NASA’nın yeni yayınladığı bu filmi görmeden olmaz. 6 yıllık bir çalışmanın eseri olan bu filmde NASA her 8 saatte bir aldığı görüntü ile Güneş patlamalarını hızlandırılmış çekim haline getirdi. Ve bakın ortaya nasıl etkileyici bir görüntü çıktı.

 

SUNUCU: Yakından izleyince Güneş’in Dünya’nın yanı başında duran bir ateş topu olduğunu görmek mümkün. Allah’a çok şükür ki bu ateş topunun yalnızca güzelliklerinden faydalanıp, zararlı etkilerini hiç hissetmiyoruz.

 

Şimdi sırada eminim cevabını hepinizin merak ettiği bir soru var? Kilo verdiğimizde vücudumuzdaki yağlar nereye gider? Aslında bu sorunun yöneltildiği pek çok doktor, diyetisyen ve antrenör de doğru cevabı bilemedi. Yağ yaktığımızda ısı mı, yoksa enerji mi oluşturuyoruz, yoksa halk arasında söylenildiği gibi yağlar kasa mı dönüşüyor? İngiliz Medikal Dergisi’nde sonuçları yayınlanan bu araştırmada doktorlara şu soru yöneltildi; Kilo verdiğimizde yağlarımız nereye gider? Pek çoğu enerji veya ısıya dönüştüğü yanıtını verdi. Ancak gerçekler böyle değil. İzliyoruz.

 

DIŞ SES: İngiliz bilim insanlarının yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre bir kişinin 10 kilo yağ yakabilmesi için 29 kilo oksijen elde edecek şekilde nefes alması gerekiyor. Bu metabolik işlem ile yağın yanması sonucunda 28 kilo karbondioksit ve 11 kilo su oluşuyor. Kısaca vücudumuzda yakılan 10 kilo yağın 8.4 kilosunu nefesimizle, 1.6 kilosunu ise gözyaşı, terleme ve diğer vücut sıvılarıyla atıyoruz.

 

SUNUCU: Evet, nefes alıp vererek bile yağ yakabilirsiniz ama tabi siz yine de sporu aksatmayın. Peki, vücudumuz neden yağa ihtiyaç duyuyor? Her ne kadar fazlası zararlı olsa da, yağlar mutlaka vücutta bulunması gereken organik bileşiklerdir. Çünkü yağlar sağlıklı yaşayabilmemiz için hücre zarında ve bazı hormonların yapısında olmak zorundadırlar. Bunun yanında kanın pıhtılaşması ve suda çözülmeyen vitaminlerin emilimi için de yağların olması şarttır. Tabi enerji sağladığını ve vücudumuzun ısı kaybını engellediğini de hepimiz biliyoruz. İşte bu nedenle sağlık uzmanları, zeytinyağı, hayvansal yağlar gibi molekül yapısı bozulmamış faydalı yağların belirli ölçüde tüketilmesini mutlaka tavsiye ediyorlar.

 

Şimdi sanat ve matematiğin birleştiği muhteşem bir video izleyeceksiniz. Evet, ekranda gördüğünüz bu maket yıldız çiçeği gibi altın orana sahip çiçeklerden esinlenerek hazırlanmış. Ancak bu videoyu etkileyici kılan kullanılan teknik. Gördüğünüz çiçek maketi saniyede 550rpm ile dönüyor. Bunu kaydeden kamera ise saniyede 4000 kez resim çeken süper hızlı bir kamera. İzlediğiniz bu görüntüler saniyede 24 kare oluşturacak şekilde kayda alınmış. Peki, bu rakamlar da nedir derseniz, bunlar, doğadaki muhteşem yaratılışı gösterebilmek için seçilmiş özel rakamlar. Kameranın çekim hızıyla, çiçek figürünün dönüş hızı öyle özel ki, figürlerin her 137,5 derecelik dönüşünde kamera bir resim yakalıyor. İşte bu sayede çiçeklerin açarken nasıl mükemmel bir matematiğe sahip olduğunu izleyebiliyoruz.  Normal şartlarda doğadaki bu değişim uzun saatler, günler, kimi zaman haftalar içinde gerçekleştiği için bu muhteşem sanatı anı anına izleme imkanımız yok. Ama görüyorsunuz matematikçiler, sanatçılar, animasyon yapımcıları bir araya geldi ve doğanın yaratılışındaki bir harikalığı daha görme imkanımız oldu. 

 

DIŞ SES: Kendinizi neden gıdıklayamazsınız? Bilim insanları bu sorunun cevabını buldu. Birazdan...

 

SUNUCU: 2015 yılının ilk aylarında paleontoloji alanında önemli keşifler oldu. Bunlardan biri de birazdan detaylarını izleyeceğiniz bakteri fosili. Avustralya’da bulunan bu bakteri fosilini bu kadar önemli kılan özelliği yaşı. Tam 2 milyar yaşında. Bu oldukça önemli çünkü bu bakteri fosili bize, 2 milyar yıl önceki canlılar dünyası hakkında bilgi veriyor. O halde hiç vakit kaybetmeden bu haberin özetlerini izleyelim.

 

DIŞ SES: Batı Avustralya’nın derin sularındaki bir çamur fosilinin içerisinde 2 milyar yıllık evrim geçirmemiş sülfür bakteri gruplarına rastlandı. Bu derin deniz mikro organizmaları doğadaki sülfür dengesini sağlayarak yaşıyorlar. Sülfür bakterileri denizdeki canlılar için zehirleyici etkisi olan hidrojen sülfürü etkisiz hale getirirler. Bu esnada ihtiyaçları olan besin ve enerjiyi de temin ederler. Bu aynı, yüksek oranda olduğunda bizim için tehlikeli olan karbon dioksiti bitkilerin kullanıp, dışarıya oksijen vermeleri gibi bir durum. Burada da sülfür bakterileri deniz canlıları için zararlı olan hidrojen sülfürü, su ve çeşitli sülfatlara dönüştürürler. Denizlerde yaşam için hayati olan bu kimyasal işlemin gerçekleşmesi, kükürdü işleyebilen özel bakterilerin varlığı dışında mümkün değildir.

 

SUNUCU: Evet, bugün canlı yaşamı için sülfür bakterilerinin varlığı nasıl şart ise bundan 2 milyar yıl önce de sülfür bakterileri aynı görevi yapıyorlardı. Yeni bulunan bu fosil örneğinde de görüyoruz ki bugün yaşayan sülfür bakterileriyle bundan 2 milyar yıl önce yaşayanlar hem fiziksel hem de fonksiyonel açıdan birbirlerinin tamamen aynısıydı. Peki, o halde canlılar dünyasında yaşandığı iddia edilen evrim nerede? Evet, aynı soruyu bu fosil bakteriyi bulan bilim insanları da sordu ve bakın ne cevap verdiler?

 

DIŞ SES: “Hayret verici şekilde hayatın 2 milyar yıldan fazla bir süredir evrimleşmemiş olduğunu görüyoruz, yani nerdeyse Dünya’nın yaşının yarısı kadar. Dünya'nın yaşının neredeyse yarısına denk gelen sürede bir canlının evrim geçirmemesi inanılmaz.” J. William Schopf. Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi

 

"Fosillerin içinde gördüğümüz bu mikroplar neredeyse bugün okyanuslarda gördüklerimiz ile aynı. Biçimleri aynı ve yine aynı kimyasal işlemleri yapıyorlar." Prof. Michael Walters, New South Wales Üniversitesi

SUNUCU: Evet bilinen ezberleri yıkan bu keşifte bilim insanları, bakteri fosillerini analiz etmek için spektroskopi ve lazer taramalı mikroskop gibi son teknolojiler kullandılar. Bu sayede 2 milyar yıllık bakteri fosillerinin çok detaylı fiziksel ve kimyasal analizini yaptılar. Ortaya çıkan sonuç çok net. Bu bakteriler bundan 2 milyar yıl önce aynı bugün olduğu gibi kompleks kimyasal işlemler yapıyorlardı. Doğada bulunduğu haliyle zehirli bir kimyasal olan hidrojen sülfürü ayrıştırarak zararlı etkisini ortadan kaldırıyorlardı. Paleontoloji biliminin bulguları olan fosiller bize bu keşifte de bir kez daha gösterdi ki 2 milyon, 100 milyon, 500 milyon hatta 2 milyar yıl boyunca canlılar dünyasında herhangi bir değişiklik yani evrim yaşanmadı.

 

Şimdi sırada haftanın sevimlisi bölümü var. Bu hafta bir değil birçok sevimliyi ekrana getiriyoruz. Ve bunların hepsi uykucu. Birlikte izleyelim.

 

SUNUCU: Sırada merak ettiğiniz o sorunun cevabı var. Kendinizi neden gıdıklayamazsınız? Evet, insan kendini gıdıkladığında hiçbir etki oluşmazken, başka birisi aynı şekilde davrandığında bu dayanılmaz bir hal alır. Nörologların araştırmalarına göre bunun çok önemli fizyolojik bir nedeni var. Eğer her hareket ettiğimizde farklı duyumlara kapılıp kafamız karışsaydı, ya da yürürken elimiz bacağımıza her değdiğinde biri bize vuruyormuş gibi hissetseydik bu hayatımızı oldukça zorlaştırırdı. Zihnimizde kendi hareketlerimizle başkalarının hareketleri arasındaki farkı ayırt edebilmemizi sağlayan bir sistem var. Öyleyse bakalım işin sırrı neymiş?

 

DIŞ SES: Beynimizde kendi hareketlerimizle başkalarının hareketleri arasındaki farkı ayırt edebilmemizi sağlayan sistemi çözmek için araştırmacılar şöyle bir deney yaptılar. Deneklerin avuç içleri önce kendileri sonra başkaları tarafından gıdıklanırken beyinleri tarandı. Buna göre beyincik bir uzuvlarımızı hareket ettirirken bu hareketlerin neler olacağına dair öngörüde bulunuyor. Dokunmakla ilgili duyular işlemden geçiriliyor. İlk sinyal işleme alınırken, ikinci sinyal beyinin korteks bölgesinde geri plana itiliyor yani baskılanıyor. Bunun sonucunda kişi kendisini gıdıklasa da yoğun şekilde hissetmiyor.

 

SUNUCU: Beyin bir kez daha muhteşem işleyişini gösteriyor. Bilim insanları beyindeki süper yaratılışı keşfetmek için bu kez deneyi bir aşama daha geliştirdiler. Beyni aldatarak kişinin kendini gıdıklaması mümkün mü sorusuna cevap aradılar. Özel bir gözlük ile deneklerin kendilerini farklı biri olarak görmeleri sağlandı ancak yine de vücutlarında herhangi bir gıdıklama duygusu hissetmediler. Bu şu anlama geliyor başka biri gibi bile hissetseniz kendinizi gıdıklamanız mümkün değil. Çünkü benliğimizi sadece görsel değil pek çok farklı duyunun yardımı ile biliyoruz. İşte bilinç, zihin, beyin böyle müthiş kompleks bir işleyişe sahip. Ve biliyor musunuz, bize çok olağan gelen bu durum, en akıllı robot da bile taklit edilerek oluşturulamayan bir özellik. Unutmayın bedenimizdeki bu harika işleyiş Allah’ın bize sunduğu çok önemli, çok değerli bir nimet.

 

SUNUCU: Sırada doğanın narin süsleri, kelebekler var. Oldukça sıra dışı bir yaşam döngüsüne sahip kelebekler hakkında duyacaklarınıza şaşıracaksınız. Önce izleyelim, sonra devam edeceğiz.

 

DIŞ SES: Bahçelerin en dikkat çeken türlerinden biri olan diken kelebekleri, Afrika kıtası ile İngiltere arasında göç eden bir türdür. Bu tür, Türkiye dahil olmak üzere kuzey yarım kürenin pek çok bölgesinde görülür. Göç yollarının tamamı henüz tespit edilmiş değildir. Yakın zamana kadar bu kelebeklerin sadece Afrika’dan İngiltere’ye doğru tek yönlü göç ettikleri düşünülüyordu. Ancak 2009 yılında diken kelebeklerinin göçünü izleyen araştırmacılar, kelebeklerin geldikleri yönü geri döndüklerini keşfettiler. Daha önceleri bu geri dönüş göçü fark edilememişti. Çünkü kelebekler narin yapılarından beklenmeyecek bir performansla yerden 500 metre yukarıda yol alıyorlardı. Bugün artık günümüz radar teknolojisiyle kelebeklerin bu göç yolunda yaklaşık 11 bin kilometrelik yol kat ettiklerini biliyoruz.

 

SUNUCU: Peki bu küçük canlı nasıl oluyor da kıtalar arası uçuş yaparak, ne zaman, nereye gitmesi gerektiğini biliyor? Yapılan araştırmalar, diken kelebeklerinin bu yolculuğu yapmaya elverişli olarak yaratıldıklarını gösteriyor. Hava sıcaklığı, gün uzunluğu, beslendikleri bitkiler bile onların kuzeye mi yoksa güneye mi gideceklerini belirlemede etkili. Peki, bu bilgi bir nesilden diğerine nasıl aktarılıyor? İşte bu henüz cevabı bulunamamış bir yaratılış sırrı.

 

Beynimiz bilgiyi nasıl algılıyor? Bu sorunun cevabı henüz verilemedi. Hatta insan beyni kendini çözmeye pek de yakın görünmüyor. Ancak bilim insanları çeşitli deneylerle bu soruya cevap arayışını sürdürüyor. Peki, bugün gelinen noktada öğrenmeyle ilgili neler biliyoruz?

 

DIŞ SES: Bilgi beynimizde 2 farklı şekilde işleniyor. Örneğin mutlu bir insan resmine baktığımızda bunu beynimiz hemen değerlendiriyor. Güldüğünü ve keyif aldığını hemen anlıyoruz. Buna hızlı düşünme deniliyor. Karşımıza karmaşık bir matematik problemi çıktığında ise bunu anlıyoruz ama cevabı bulmamız biraz zaman alıyor. Bu esnada kişinin göz bebekleri büyüyor, kaslar geriliyor, kalp atışları hızlanıyor. İşte bunlar yavaş düşünmenin belirtileridir.

 

SUNUCU: Evet insanın aceleciliği beyinde başlıyor. Beynimiz genellikle ilk olarak hızlı düşünme sistemi ile düşünmeye eğilimli yaratılmış. Gördüğümüz şeylerde sıklıkla göz yanılması yaşamamızın nedeni de bu. Aslında yavaş ve sakin düşünerek göz yanılması yaşamayabiliriz. Şimdi ekrandaki resme bakalım. Sizce buradaki şekiller aynı boy mu? Değil gibi görünüyorlar ama aslında aynı uzunluktalar. Şaşırtıcı. Diğer resmi görelim. Resimde en büyük figür hangisi? Her üç figür de aynı boyutta olmasına rağmen resimde kullanılan derinlik ve perspektif ilk planda bizim resmi 3 boyutlu olarak algılamamıza neden oluyor. Peki, bu hissi veren çizgiler ortadan kalktığında ne oluyor? Evet, ancak yavaş ve dikkatli düşündüğümüzde bunun akıllıca bir teknik kullanılarak iki boyutlu düz bir zeminde çizilmiş bir resim olduğunu anlıyoruz.

 

Şimdi bir oyun oynayalım… Yavaş ve dikkatli düşünmeye çalışarak, ekranda göreceğiniz her bir rakama ayrı ayrı 1 eklemeye çalışın. Örneğin dört, altı, üç, sekiz... Her rakama 1 eklediğimizde beş, yedi, dört, dokuz... Evet, bu şekilde. Hazırsanız başlayalım… Evet, sanırım çoğunuz doğru rakamları buldu. Fark etmeseniz de bu hızlı karar verme işlemini yaparken göz bebekleriniz büyüyor, kalp atışlarınız hızlanıyor. Ama asıl ilginç olan bu işlem sırasında bütün dikkatinizi vermenize rağmen kısmen körsünüz. Çünkü insan bir konuya çok fazla dikkat verdiğinde diğer konulara olan dikkati zayıflıyor ve hatta bazen tamamen ortadan kalkıyor. Örneğin siz hesabı yaparken ekrandaki sayıların rengi değişti, doğru cevaplar aslında aşağıdaki köşede yer aldı. Ama eminim bunlar çoğunuzun dikkatini çekmedi.

 

Şimdi size belki daha önce de duymuş olduğunuz basit bir soru soracağım. 5 tanesi 5 kuruş olan 5 yumurta kaç kuruş eder? 25 diyenleri duyuyor gibiyim. Evet, 25, bu soruya hızlı ve detaylı olmayan beyin aktivitesinin verdiği cevap. Ancak çoğu insan dikkatini biraz daha keskinleştirdiğinde aslında doğru cevabın 5 olduğunu hemen fark eder. Evet, bunun gibi gün içinde ufak hileler olan sorularda yanılma ihtimali çok yüksek olsa da aslında hızlı düşünmek bize günlük hayatımızda birçok avantaj sağlıyor. Çünkü gün içinde karşımıza çıkan her konuda detaylı ve uzun düşünmemiz gerekseydi yaşamak çok zor olurdu. Düşünsenize hangi ayağımızı kaldırıp yürüyeceğimize karar vermek, elimizi nereye koyacağımızı sürekli düşünmek ve bunlar gibi binlerce detayı gün içinde hiç düşünmeden otomatik olarak yapıyoruz. Çoğunda da hızlı ama en doğru kararı veriyoruz. İşte bu beyin-vücut koordinasyonun bize sunduğu müthiş bir konfor. Eğer vücut sistemimiz, organlarımız bu denli birbiriyle uyumlu, orantılı yaratılmasıydı, her detayı biz tek tek kontrol ediyor olsaydık, bu hayatımızı yaşanamaz hale getirirdi.

 

Bu hafta da süremizin sonuna geldik. Programı internette izlenme rekorları kıran 8 yaşındaki Aidan Prince’ın muhteşem dans şovundan görüntülerle kapatıyoruz. Unutmayın bize soru ve fikirlerinizi Twitter’da @harika_bilim adresine yazabilirsiniz. Ayrıca Harika Bilim’in kısa videoları ve fotoğraflarına Instagram’daki @harikabilim hesabını takip ederek ulaşabilirsiniz.  Bir sonraki bölümde görüşmek üzere.  Hoşçakalın.

 

 


DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
GAZETECİ HAKAN EROL'UN SON İDDİALARINA İLİŞKİN CEVAPLARIMIZ VE BAZI...
FİKREN İKTİDAR OLMAK, SAYIN ADNAN OKTAR'IN DARWINİZMİ VE MATERYALİZMİ...
DEĞERLİ AĞABEYİMİZ NAZİF OKUMUŞ’UN DÜŞÜNMEYİ GÖZ ARDI ETTİĞİ BAZI ÖNEMLİ...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’A AÇIK MEKTUP
YENİ PARALEL DEVLET YAPILANMALARINA DİKKAT
BURHANİYE T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZIN CAN...
MUHAFAZAKAR VE DİNDAR CAMİALARDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
ADALET, SADECE KENDİNDEN OLAN İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SAVUNULMALIDIR
SAYIN BARIŞ PEHLİVAN’A DOSTANE BİR HATIRLATMA
MÜSLÜMAN, ONA BAKANIN TAM OLARAK KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜ TERTEMİZ BİR AYNA...
GAZETECİ MİNE G. KIRIKKANAT’IN 18.05.2021 TARİHLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN EDİRNE'DEN BATMAN BEŞİRİ CEZAEVİNE NAKLEDİLME...
SAYIN ADNAN OKTAR’A SUİKAST PLANLARI MI YAPILIYOR? BATMAN KAPALI CEZA...
SAVCI SERDAR AKAN'A GÜVENMİYORUZ
İNSANLARI AÇIKÇA VE SAYISIZ KERELER ÖLÜMLE TEHDİT EDEN ÖZKAN MAMATİ'NİN...
ALİ EYÜBOĞLU, YOK HÜKMÜNDEKİ BİR MAHKEME KARARINI SAVUNMAK YERİNE,...
KİN VE NEFRETLE YOĞRULMUŞ KÜÇÜK, SEFİL VE HAYSİYETSİZ BİR GÜRUHUN...
SAYIN ADNAN OKTAR’I ÖVMEK SUÇ DEĞİLDİR
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."