Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in gençlerin iyi yetiştirilmediği açıklaması tek çözümün Mehdiyet olduğunu gösteriyor.

Adnan Oktar’ın 12 Ocak 2014 tarihli A9 TV röportajından


DİDEM ÜRER: Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Hocamız, Mevlid Kandili dolayısıyla verdiği mesajda: "Gençleri yetiştiremedik" itirafında bulundu Hocam. Şöyle söylüyor: "Bu gün ülkemizde yaşanan gerilim ve çekişmeler, İslam dünyasında yaşanan şiddet ve çatışmalar, biz Müslümanların topyekun insan yetiştirme düzeneklerimizi bilgi ve bilinç üreten mekanizmalarımızı yeniden gözden geçirmemizi zorunlu hale getirmektedir. Bu çerçevede tüm okullar, STK'lar, kurslar, yazılı sözlü basın, sosyal medya yani her yerde İslam'ın hangi metotlarla öğretildiğini yeniden ele almanın gerekliliği çok açık. İnsanlık ölmek üzere" dedi.

ADNAN OKTAR: Çok hayati bir konuşma yapmış. Yani ne olur burada? “Mehdiyet olur” diyor. Çünkü başka kimse kalmıyor. Mehdiyet’in dışında kimse kalmıyor. Bak “hiç biri olmaz” diyor, samimi olarak. Niye olmaz diyor? Çünkü netice alınmamış. Bir netice yok. “İnsanlık ölmek üzere” diyor. Mehdiyet'ten başka çözüm olmadığını resmi dille devletin, Diyanetin en yüksek organının başı ifade etmiş oluyor. Tek çözüm; Mehdiyet.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler