Din dersinde bütün dinlerin ve mezheplerin öğretilmesi genel kültür olarak gereklidir.

Adnan Oktar’ın 4 Aralık 2014 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Ben aylarca dedim ki, sırf İslam dini öğretilmesin. Musevilik öğretilsin, Hıristiyanlıkta öğretilsin, Müslümanlıkta öğretilsin, hepsi öğretilsin dedim. Bakan çıktı dedi ki Hıristiyanlıkta öğretilsin, Müslümanlıkta öğretilsin, Musevilikte öğretilsin. 'Gençler' dedim 'eğer bütün dünyadaki yaşadığı dinleri bilmezse, coğrafyasındaki dinleri bilmezse cahil kalınmış olurlar. Bu genel kültür açısından şarttır' dedim. Bakan da kelimesi kelimesine aynısını söyledi, “cahil kalırlar diyor bilmezlerse, bütün dinler hakkında öğreteceğiz” diyorlar. Kendimiz evdeyiz ama fikrimiz iktidar. Benim söyleyip de hükümetin yapmadığı hiçbir şey yok, elhamdülillah. Eninde sonunda dediğimi yapıyorlar.

AYLİN KOCAMAN: Din dersi tartışması vardı Adnan Bey, Alevilik mi Sünnilik mi okutulsun diye. Siz bu açıklamayı yaptınız. Bütün dinlerin okutulması lazım diye, kimse söylememişti sizden önce.

ADNAN OKTAR: Aleviliği de anlat, Sünniliği de anlat, mezhepleri anlat. Genel kültür bu. Sen Şiiliği nasıl bilmezsin. İran'a gidiyorsun komşun, Suriye'ye gidiyorsun, her yerde Şii var. Sen Şiiliği bilmiyorsun, nasıl oluyor böyle? Türkiye'de milyonlarca Alevi var, Aleviliği bilmiyorsun, Bektaşiliği bilmiyorsun. Bu nasıl oluyor? “Nedir ki Alevilik?” diyor. Bu büyük bir cehalet. Olmaz böyle şey.

Milli eğitim bakanlığından bir yetkili bunu söylüyor bunu, dolayısıyla bakanlığın açıklaması oluyor.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler