Asrımızdaki iman eden bilim adamlarının sözleri çok önemli.

Adnan Oktar’ın 19 Haziran 2015 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Oktar, asrımızın bilim adamlarının iman konusundaki, Allah’a inançları konusunda açıklamaları var. Onları bir oku, sonra ben Kuran’dan devam edeceğim.

OKTAR BABUNA: Galilei, gökyüzüne ilk teleskopla bakan kişi. Diyor ki: “Tabiat hiç şüphesiz Allah’tan hiç vazgeçemeyeceğimiz, okunması gereken diğer bir kitabıdır tabiat.”

ADNAN OKTAR: Kuran’da ne diyor Cenab-ı Allah: “Ayetler var yeryüzünde.” Ne diyor bu yazıda da bilim adamı, aynı şekilde. Yani bilim adamlarıyla, Kuran’ın üslubu aynı.

OKTAR BABUNA: Johannes Kepler, astronomi biliminin kurucusu diyor ki: “Tabiat kitabına göre biz astronomlar yüze Allah’ın din adamları olduğumuzdan, bizim Allah’ın şanını konuşmamız gerekir.”

ADNAN OKTAR: Çünkü bilim, Allah’ın varlığını gösteren bir metottur. Bilimin görevi budur zaten. Allah’ın varlığını ispat eder, Allah’ın sanatını anlatır. “Ancak ilim ehli Allah’tan korkar” diyor zaten Cenab-ı Allah ayette. “Hakkıyla iman eden, Allah’tan korkanlar, ilim ehlidir” diyor.

Evet, dinliyorum.

OKTAR BABUNA: Tüm zamanların en büyük bilim adamı kabul edilen Isaac Newton da şöyle söylüyor: “Allah sonsuz ve mutlaktır, gücü sonsuzdur ve her şeyden haberdar olandır. Varlığı sonsuzluğa dayanır, her şeyi yönetir, yapılan ve yapılacak olan her şeyi bilir. O sonsuz ve sınırsızdır, daimdir ve vardır, varlığı daimidir, her yerde mevcuttur. Her zaman ve her yerde var olmasıyla o tün zamanları ve uzaklıkları yaratır. Biz onun en akıllıca ve mükemmel işleyen varlıklarından tanırız. Kulları olarak ona saygı duyuyoruz ve inanıyoruz.” MaşaAllah.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah.

CİHAT GÜNDOĞDU: Louis Pasteur, difteri, kuduz ve şarbon aşılarını geliştiren bilim adamı diyor ki: “Doğayı ne kadar çok incelersem, yaratıcının eserleri karşısında inancım o kadar çok artıyor. Bilim insanı Allah’a götürür.”

ADNAN OKTAR: Samimi doğru bir söz.

CİHAT GÜNDOĞDU: Samuel Morse, ilk telgrafı keşfeden insan, diyor ki: “Bilgim arttıkça dinin ilahi kaynakları daha da netleşiyor. Allah’ın büyüklüğü anlaşılıyor, gelecek ümit ve zevkle aydınlanıyor.”

Bilim bunu bana sağlıyor bana diyor, değil mi? “İmanımı artırıyor, imanıma ait bütün hakikatleri bilim sayesinde net ve parlak olarak görüyorum” diyor.

CİHAT GÜNDOĞDU: Albert Einstein, mekanik ve kozmoloji bilim dallarında bilim adamı. Diyor ki: “Derin bir imana sahip olmayan, gerçek bir bilim adamı düşünemiyorum. Bu durum şöyle ifade edilebilir; dinsiz bir bilim topaldır. Bilimle ciddi şekle uğraşan herkes, tabiat kanunlarında bir ruhun, insanlardan daha üstün bir ruhun olduğuna ikna olur. Bu yüzden bilimle uğraşmak, insanı dine götürür.”

ADNAN OKTAR: Evet, yani Allah’ın varlığına.

CİHAT GÜNDOĞDU: Devam ediyor; “Ben kendimi son derece dindar kişiler arasında görüyorum. Gerçek din gerçek hayattır, insanın ruhuyla dolu dolu yaşamasıdır.”

ADNAN OKTAR: Yani hayatla din iç içedir diyor, evet.

CİHAT GÜNDOĞDU: Ünlü Alman fizikçi Max Planck, kuantum kuramını geliştiren bilim adamı şöyle diyor: “Hangi sahada olursa olsun, bilimle ciddi şekilde ilgilenen herkes bilim mabedinin kapısındaki şu yazıyı okuyacaktır; iman et. İman, bilim adamlarının vazgeçemeyeceği bir vasıftır.”

ADNAN OKTAR: Bilim adamıyla, iman iç içedir diyor.

CİHAT GÜNDOĞDU: Ünlü besteci Mozart şöyle ifade etmiş: “Allah’ın yaratışı ne kadar garip görünse de, mutlaka onda bir hayır vardır.”

ADNAN OKTAR: Evet, mesela hastalıklar olur, dertler olur başka bir şey olur veyahut bir şey olur biz anlayamayız, hepsinde bir hayır vardır, bir hikmet vardır. İncelenince bu fark edilir, görülür diyor.

CİHAT GÜNDOĞDU: “Hiçbir doktor, insan, ya da kaza hayatı veremez ya da alamaz. Ancak Allah hayatı verir ve alır.”

ADNAN OKTAR: MaşaAllah.

CİHAT GÜNDOĞDU: Yine başka bir defasında: “Allah’ın rızasına tam anlamıyla teslim olalım, bu bizim için en hayırlısıdır. Allah’ın yarattığı mutlaka en güzelidir” demiş Mozart.

ADNAN OKTAR: “Her şeyde bir hayır vardır, ne yaratıyorsa, en güzelini yaratmıştır.” Biz anlayamayız ama Allah bilir, sonra hikmetini anlarız.

CİHAT GÜNDOĞDU: Günümüzdeki bilim adamlarının söyledikleri var. Antony Flew bunlardan biri, İngiliz felsefeci. Başta ateistti, daha sonra iman ettiğini açıklamıştı. Şöyle ifade etmiş: “DNA araştırması, yaratılışın ardındaki yaratıcıyı gösteriyor. Biyologların araştırmaları gösteriyor ki, DNA’nın inanılması güç dizilimi ve bunun yaşam için kesin gerekliliği, bir Yaratıcının olmasını mecbur kılıyor.”

ADNAN OKTAR: Bilim, güneş gibi hakikatleri ortaya koyuyor.

CİHAT GÜNDOĞDU: “Muhakkak benden etkilenmiş insanlar olabilir. Bu konuda verdiğim hasarı telafi etmek için, elimden geleni yapacağım.”

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. İmansızlığa sürüklediğim insanlar olabilir, diyor bunu düzelteceğim, “doğrusu Allah’ın varlığıdır, bilim bunu gösteriyor, gerçekler bunu gösteriyor, ben bunu gördüm” diyor. “Allah’ın varlığını bütün açıklığıyla, ihtişamıyla gördüm bilim sayesinde” diyor. Vesile oluyor yani bilim.

CİHAT GÜNDOĞDU: Francis Collins, insan genomunun projesinin başındaki bilim adamıydı Francis Collins genetik uzmanı, şu şekilde ifade ediyor: “Bu Allah’ın bana verdiği bir görevdi.” DNA’nın ortaya çıkarılmasındaki katkılarından dolayı bunu söylüyor. Yine aynı şekilde, “birçok bilim adamı Allah’a inanır, fakat bu konuda sessiz kalmayı tercih ederler. Bende bir zamanlar bir ateisttim, fakat doğada bulduğum Allah’ın varlığını gösteren delillerden şaşkına döndüm.”

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Yani küçük bir demet sunduk.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler