İran'da İngiliz derin devletinin ve İngiliz Şiiliği etkisinde olan bazı basının Türkiye ve Tayyip Hocam aleyhindeki haberleri düzeltilmeli.

Adnan Oktar’ın 16 Şubat 2017 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Aslında insanların arasını bulmak kolay fakat bu dostluğu sağlayacak insan çıkmıyor. Mesela İran’la, Türkiye’nin arasını düzeltmek çok kolaydı bunu geniş çapta başardık. O dönemde İran aleyhine muazzam propaganda vardı biz ısrarla İran’ı savununca hükümetin eli de kolaylaştı, Tayyip Hocam ben ikinci evimdeyim dedi rahat etti ama yeniden bir dalga geldi şu an o dalgada Pers milliyetçiliği iddiası var halbuki böyle bir şey yok. İran dindar bir topluluk, Şii dindardır ve Pers düşüncesi onların hiç kabul etmeyeceği bir düşüncedir. Pers ırkçılığı asla kabul etmeyecekleri bir düşünce ama Şia’yı, Şiiliği önemli görüyorlar bu doğru. Mesela Türkiye’yle, İran arasında meydana gelen şu gereksiz kriz kısa bir müdahalede ortadan kalkacak göreceksiniz. Mesela İran’la, Amerika arasındaki mücadele de öyle tamamen gereksiz ve suni, İsrail’le, İran arasındaki mücadele de tamamen gereksiz ve suni eğer iyi bastırırsak, gayret edersek onlarla aralarını çok rahat düzeltiriz.

Şimdi bizim hedefimiz İsrail’le, İran, Türkiye’yle, İran, Amerika’yla, İran’ın arasını düzeltmek olması lazım, bu çok basit ve gayet kolay. İran yönetimi İran’daki Şii militan gruplarının baskısı altında, o insanlar da o kadar kolay rahat hareket edecek gibi değiller ama ırkçılık tarzı değil İran’ın ruhu. İran’da şah döneminden kalan ırkçılar var ama sayıları az bunların güçsüzler, dolayısıyla bu bir risk değil, böyle bir şey yok ama Şia’nın Mehdilik inancı olduğu için her yere hakim olmak, Mehdi (as)’ye zemin hazırlamak iddiaları var o yüzden bu hırsı gösteriyorlar. Atom bombası yapmaya kalkmalarının nedeni o, işte beş bin, on bin kilometre menzil roket yapmalarının nedeni de o. Mehdi (as)’ın çıkışını kolaylaştırmak için bunu yapıyorlar. İran’la, Amerika’nın arasındaki gerilimin nedeni herhangi bir ırk, kavim anlaşmazlığı değil, sadece Mehdi (as)’ın çıkışı inancıdır başka bir şey yok dolayısıyla konuşuruz, ikna ederiz araları düzelir inşaAllah.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler