İran düşmanlığının körüklenmesi çok tehlikeli. İran binlerce yıllık dost ülke, bir ülkeyi toptan kötü ilan etmek doğru olmaz.

Adnan Oktar’ın 14 Aralık 2016 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: İran karşıtlığında bir acayiplik var, hükümet buna müdahale etsin. Adamların böyle konuşmasına müsaade etmesinler. İran, İran halkı nur gibidirler. Şiiler nur gibi Müslüman, tertemiz insanlar. Çok ayıp yapıyor Cübbeli. Fethullah Gülen çok ayıp yapıyor. Ahirette bunun hesabını veremez. La İlahe İllaAllah Muhammeden Resulullah diyen insanlara böyle denmez. Bak “Yedi dünya bir araya gelse İran’a gitmeyi hiç düşünmem.” Ne kadar mantıksız, her yere gidiyorsun. “Hiç yani ahirette cennete giden yol İran’ın içinden geçse ben sola dönerim” diyor. Ne kadar ayıp, Müslümanlara karşı o tavra bak? Sana ne kötülüğü oldu bu insanların? Üstelik İran, orada Sünniler var, Şiiler var yaklaşık yirmi üç milyon falan Müslüman Sünni Türk var İran’da ve çok fazla sayıda milyonlarca Şii yine İranlı kardeşlerimiz var hepsi nur gibi Müslüman. Bağrına bas, nasıl bir konuşma bu? Küfürden insanlarla dost oluyorsun, herkesle dost oluyorsun diyorsun işte, hayır güzel bir şey bu mesela diyor ki; “Hristiyanlar, Museviler hepsi kardeştir, konuşurum” diyorsun. Bütün Hristiyan, Musevilerle muhabbetin var konuşuyorsun, bunlar da Müslüman işte Müslüman kardeşin niye onlarla konuşmuyorsun? Hayır herkesi övüyor, herkesi göklere çıkarıyor, İran’ın sana ne suçu var? Bir de İran ülke olarak gözden çıkartmış, ne kadar yanlış bir üslup.

EBRU ALTAN: Siz, Şii Müslümanların desteğiyle İngilizlere karşı en büyük zaferin kazanıldığını, Müslümanların birleşip o güçle çok büyük bir zafer kazandıklarını anlatmıştınız. 

ADNAN OKTAR: Tabii ya. Bu Kut’ül Amare zaferi o kardeşlerimizle, Şii kardeşlerimizle, Şii ulemanın desteğiyle kazandık. Göster.

BÜLENT SEZGİN: Necef’ten Kut’ül Amare’ye giden Şii ulama ekibi.

ADNAN OKTAR: Bak o zamanki aslanlar.

BÜLENT SEZGİN: Kazımiyye’den Kut’ül Amare’ye giden Şii ulema ekibi.

ADNAN OKTAR: Kardeşim bu insanlarla biz omuz omuza cihat etmişiz, bu insanlarla hep kardeşiz olmuşuz biz. Bunlar Hz. Ali (as) aşığı, Ehl-i Beyt aşığı, bu nasıl bir öfke? Ne suçu var bu insanın, ne günahı var, sana ne zararı oldu bu insanların? Bu öfkenin kaynağı ne?

İran şahlığı Farisilerde pek olmamış genellikle hep Türk hanedanlar tarafından yönetilmiş mesela Safavi hanedanı Azerbaycan Türk’ü, ardından Afşar ve Zend hanedanları geliyor. Bu aileler Horasan kökenli Türkler, bu iki aşiretten sonra Kajar hanedanı geliyor bu aile de Türk. İngilizler sonra kendi kafalarınca bir taktik yaparak Rıza Şah’ı getiriyorlar sırf Fars kökenli diye böyle bir şey yapıyorlar. Rıza Şah 1935’te ülkenin ismini eski çağlardaki ismi olan İran’a çeviriyorlar, o güne kadar tüm dünya Perissia olarak adlandırıyordu İran’ı, Perissia yani yeni İran diye o isim verildi. Hiç duymadınız değil mi Perissia?


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler