Çin Doğu Türkistanlıları idama devam ediyor. Amerika ve Avrupa Çin’le ticareti kesse idamlar durur.

Adnan Oktar’ın 18 Ekim 2014 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Çin Doğu Türkistanlı yirmi yedi kişinin ayrılıkçılık yaptıkları iddiasıyla idamına karar vermiş. Çin bir kere bu idam olayından vazgeçsin. Çin'de idamlara son diye bir etiket yapalım. İngilizce de yapalım, bu rezalet. Sessiz sedasız bak, ses çıkartmasak asacaklar. Yirmi yedi kişiyi, ayrılıkçı diye. Adamlara sen yıllardan beri eziyet ediyorsun Doğu Türkistanlılara. Istırap veriyorsun, dinine karışıyorsun, imanına karışıyorsun, camiye sokmuyorsun. Oruç tutturmuyorsun, zekât verdirmiyorsun, Allah'tan bahsettirmiyorsun. Onlarda ne yapsınlar “ayrılalım bari” diyorlar. “Seni şimdide asacağım” diyorsun. Olmaz öyle şey. Millet de Çin'e ticarete gidiyor, bilmem neye gidiyorsun güya. Cayır cayır adam asılan yere ticarete gidilir mi? Müslümanları habire asan adamla ne yapılır yani? Ne ticareti yapacaksın? Ne Avrupa, ne Amerika. Çin bu zulmü durdurmadıkça Çin'le ticaret yapmaması lazım. O zaman Çin bir haftaya hizaya olur. Bir haftada hizaya gelir. Demokratik hakları insanlara vereceksin, idamlara son vereceksin. Çin'de demokrasiyi uygulayacaksın diye dayatma yapılsa. Avrupa, Amerika alışveriş yapmasalar, ticaret yapmasalar, Çin benim kanaatim bir haftaya, bilemedin on beş gün anında hiza olur.

BEYZA BAYRAKTAR: Adnan bey dünyada sizden başka Doğu Türkistanlıları koruyan yok. Hem siteleriniz, hem kitaplarınız var bu konularla ilgili, maşaAllah.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Mesela yargıdan kimsenin haberi de yok sessiz sedasız. Daha yeni haberimiz oldu. Karar verilmiş, karardan sonra haberimiz oldu.

BEYZA BAYRAKTAR: Siz söylemeseniz yine kimsenin haberi olmayacak.

ADNAN OKTAR: Adamlardaki pervasızlığa bak. Bu Çin'in zulmüne karşı bütün dünyayı ayağa kaldıralım. Bu kardeşlerimizin asılmasını durduralım. Zaten bütün ömürleri sürünmekle geçiyor. Birde üstüne asmaya kalkıyor. Bırak rahat yaşasınlar. Hapis edeceksen müebbet hapset. Niye asıyorsun yani? Müebbette yine bir kurtuluş olabilir. Ama burada asıyorsun sen. Çok titiz davranalım. Yarın da öyle, her yere dilekçe verelim bu idamların durması için.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler