Sayın Adnan Oktar'ın 13 Nisan 2017 tarihli sohbetinden önemli başlıklar


A9 TV, 13 Nisan 2017

 

Allah Hem Güzellik Yaratıyor Hem De Güzelliği Sevdiriyor. Allah'ın Kalbimize Sevgi Koyması Çok Büyük Bir Nimet

Allah hem güzellik yaratıyor hem de güzelliği sevdiriyor. Allah'ın kalbimize sevgi koyması çok büyük bir nimet. Allah öyle güzel yaratıyor. Bütün tecelliyat Allah’a aittir. Ne görüyorsak Allah’ın lütfu olarak oluyor. İstese çok korkunç yaratırdı ve bayağı da korkardık birbirimizden, hiçbir şey de yapamazdık. Ama bak hem güzel yaratıyor hem de sevdiriyor. Bak güzel yaratmak yeterli görmemiş Cenab-ı Allah, bir de sevdirmeyi yaratmış. Güzel olur da hiç etkilenmezsin, ona boş boş bakarsın bir anlam ifade etmez. Allah sevgi koymuş kalbimize, iki büyük nimet.

 

Şeyh Nazım Sultanımız Bundan 6 Yıl Önce Recep Ayında Başkanlık Sistemiyle İlgili Seçim Olacağını Anlatıyor. Sultanımız Çok Mübarek İnsandı

Şimdi Recep ayındayız. Şeyh Nazım Hocam altı sene evvel, “Başkanlık sistemi gelecek” diyor “Recep ayında” diyor. Altı sene önce. Altı yıl önce bak konu hiç ortada yok, görüyor musun veliyi? Görüyor musun kerameti? Ne dediyse çıktı. Hiç bu konular gündemde değildi bak hiç, hepsini söylüyor.

 

(Askeriye yönetmeliğine göre askeriyede tören mangası sadece Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı ve amirleri dışında kimseyi karşılamıyor. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir’de askeri üste törenle karşılandı. Seçim yasağının ihlali anlamına gelen bu uygulama sosyal medyada büyük tepki topladı. Çünkü son zamanlarda askerin içindeki Kemalist kesimde kıpırdanmalar olduğuna dair haberler çıkıyor.)

Niye canım? Nezaket gereği saygı, sevgi; Türkiye’nin ana muhalefetinin lideri yani sıradan bir insan değil. Oraya bir nezaketen gelmiş ziyarette bulunmuş. Ne yapmaları gerekir? Yabancı konuklar geliyor onlarda da aynı şey oluyor. Çok yatıştırıcı, seyit, nezih, terbiyeli, hürmetli, güvenilir, demokrat bir insan, son derece de akılcı konuşuyor, hürmete, nezakete, kibarlığa çok özen gösteren bir insan. Gerek yok böyle şüphelere. Ana muhalefetin liderini tabii ki Türk subayları sever, nasıl Cumhurbaşkanını seviyorsa, ana muhalefetin liderini de severler.

Dünyanın yedi harikasından biri olan Ürdün’deki Petra antik şehrinin görüntüleri var. 1812’de İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedildi. Bu kentteki binaların muhteşem bir mimari yapısı var. Bu binaların tamamı kırmızı renkli blok kayalar oyularak inşa edilmiş. Çölde dümdüz arazideki kayaların içinde yer alan iki bin yıllık amfitiyatrolar, saraylar, mezarlar ve evler hala sapasağlam duruyor. Allah Kuran’da Semud kavminin düz arazide köşkler kurduğunu, kayalardan evler yonttuğunu şöyle bildiriyor. Şeytandan Allah’a sığınırım.

“Allah'ın) Ad (kavminden) sonra sizi halifeler kıldığını ve sizi yeryüzünde (güç ve servetle) yerleştirdiğini hatırlayın. Ki onun düzlüklerinde köşkler kuruyor, dağlardan evler yontuyordunuz. Şu halde Allah'ın nimetlerini hatırlayın, yeryüzünde bozguncular olarak karışıklık çıkarmayın.” (Araf Suresi 74. Ayet)