Kuran'da hükmü kaldırılan bir ayet yoktur. Kuran'ın bütünü kıyamete kadar geçerlidir.

Deşifresini okumakta olduğunuz videoyu izleyin" »

ADNAN OKTAR: Hicr Suresi’nde 89. ayette Cenab-ı Allah diyor ki “Ve de ki: "Şüphe yok, ben apaçık bir uyarıcıyım."   Parça ayırıcılarına indirdiğimiz gibi, Ki onlar Kur'anı parça-parça kıldılar.” (Hicr Suresi, 89-91) Bir kısmını nasuh bir kısmını mensuh diye ayırdılar. Bir kısmını geçersizdir yok olmuştur diye ayırdılar. “Rabbine andolsun, onların tümüne (bunu) soracağız.” (Hicr Suresi, 92) diyor Allah. Yani bakalım nasıl ahirette açıklayacak, Allah’ın hükmü kalktı diyecek, Kuran ayeti. Allah “yerlerde sürükleyeceğim” diyor, “sürükleteceğim” diyor. Yani “burada enaniyet yapıyorlar ama” diyor “ahirette öyle olmayacak” diyor. “Toza toprağa sürttüreceğim onların burunlarını” diyor “enaniyetli burunlarını” diyor.

Bakara Suresi 85’te “...Yoksa siz, kitabın bir bölümüne inanıp da bir bölümünü inkar mı ediyorsunuz?”  Yani bir kısmı neshedildi kaldırıldı mı diyorsunuz? “Artık sizden böyle yapanların dünya hayatındaki cezası aşağılık olmaktan başka değildir; kıyamet gününde de azabın en şiddetli olanına uğratılacaklardır. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.” (Bakara Suresi 85) Bu nasıl bir cesarettir? Kuran’ın hükümlerini adam kaldırıyor kendi kafasına göre. Kimi otuz, kimi üç yüz ayet diyor, neshedildi diyor, kimi beş. Kafasına göre. En çok neshedildi diyene en büyük alim diyorlar, helal olsun diyorlar, üç yüz ayet diyor. Üç yüz ayet neshedildi diyor. Şefkat, merhamet, sevgiye ait bütün ayetleri kaldırıyorlar, yok olmuş güya onların kafasına göre.


Bu sayfada Kuran'da hükmü kaldırılan bir ayet yoktur. Kuran'ın bütünü kıyamete kadar geçerlidir. videosunu izleyebilir. sn. Adnan Oktar'ın çok çeşitli konular hakkındaki yorumlarını, düşüncelerini dinleyebilir, A9 TV ve diğer medya kanallarında yapılan röportajlar hakkında program video görüntüleri ve kesitlerine ulaşabilirsiniz. Sohbet kesitlerini bilgisayarınıza veya cep telefonunuza ücretsiz indirebilir, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.