Sayın Adnan Oktar'ın 21 Ocak 2017 tarihli sohbetinden önemli başlıklar


A9 TV, 21 Ocak 2017

 

(Dün El Bab’da Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında IŞİD mensupları tarafından yapılan saldırıda 5 askerimiz şehit olmuş, 9 askerimiz yaralanmıştı. Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu. Bahattin Bakır şehidimiz, Emre Doruk, Mete Can, Ramazan Taşkın, Sami Topal.)

Hepsini Allah mübarek etsin şahadetlerini, Allah ibadetlerini kabul etsin, şahadetlerini kabul etsin, makbul etsin, meşhur etsin, Cenab-ı Allah bizlere de nasip etsin. Ne mutlu ailelerine, ne mutlu kendilerine, Allah sabr-ı cemille annelerini babalarını güzelleştirsin. Evet sabır ibadet onlar da oradan sevap alacaklar.

PKK, Türkiye’nin dediği bölgelere pek onların çekilmeye niyeti yok. Onlar ancak herhalde zor kullanarak gider de IŞİD enayilik yapmasın oralarda niye duruyor ki? Çekilsin gitsinler yani Türkiye’nin dediği bölgelerden çekilsinler, ne mantığı var orada durmanın? Hiçbir anlamı yok, amacı da yok. Türkiye çekil diyorsa çekil git, oturup askere direnmenin alemi ne? Nedir yani? Ne kazanıyorsun? IŞİD Türkiye’nin dediği bütün bölgelerden tamamen çekilsin.

 

(Dün gece İstanbul Vatan’daki Emniyet binasına lav silahıyla ateş açıldı, saldırıda binanın dış bahçe duvarı isabet aldı ölen ya da yaralanan olmadı, saldırgan kaçmayı başardı. Bu olayın hemen ardından bir buçuk saat arayla AK Parti İl Binası’na da lav silahıyla bir saldırı düzenlendi. Lav silahı bina içindeki bir panoya saplandı ve patlamaması nedeniyle olası bir facia yaşanmadı bu saldırgan da kaçmayı başardı.)

Bu adamlar nasıl kaçıyor ben anlamıyorum, herkesin gözü önünde oluyor, adam koca silahla böyle benim bildiğim soba borusu gibi bir şey. Elini kolunu sallayarak onunla oraya kadar nasıl geliyor, bütün milletin gözü önünde ateşliyor, her yer duman barut oluyor sonra da adam elini kolunu sallayarak çekip oradan gidiyor. Ben bu işleri anlamıyorum.

 

(Donald Trump Amerikan Başkanlığı görevini dün resmi olarak devraldı. Görevi devralmadan önce ailesiyle birlikte Beyaz Saray yakınlarındaki St. John Kilisesi’nde ayine katıldı.)

Kilisedeki ayine katıldı, Trump’ın dindar olması çok güzel dindarlığını teşvik edelim. Müslüman aleminde çok yanlış bir imaj var Hristiyanları ezmek, Hristiyan’ı kafir bilmek aşağılamak. Kardeşim teşvik et adam dindar olsun daha ne istiyorsun? Kiliseye gitsin. Kiliseleri boşaltmak istiyor. Meyhane olunca işine mi geliyor senin? Diskotek olunca işine mi geliyor? Bu nasıl bir akıl? Kiliseler dolsun, Hristiyanlar gelsin ibadet etsinler yani aslında ne derse desinler her halükarda tek bir Allah’a inanıyorlar. Herkes aklı başında, o günler geçti artık yani ancak Allah’ın tecellisi derler İsa Mesih için tecelli. O zaten düzeltilebilecek bir şey ama kiliseler boşaldı mı düzeltecek faydalı hale getirecek bir çalışma da yapamazsın. Onun için bu insanların dindar olmasını sevinçle karşılamak lazım. Takdir etmek, teşvik etmek lazım hatta kilise farz edelim meyhaneye çevrilse Müslümanların satın alıp Hristiyanlara orayı geri vermeleri lazım. Çünkü Müslümanın kiliseyi koruması gerektiğini Allah Kuran’da söylüyor. Sinagogu, mescitleri koruması gerektiğini söylüyor. Kilise diskoya çevrilir mi, meyhaneye çevrilir mi? Müzeye çevriliyor. Olmaz öyle şey. Orası ibadethane olarak kullanılacak. Onun için Müslümanlar öyle bir şey gördüklerinde hemen onu Hristiyanlara iade edecek bir çalışma yapsınlar. Ne olacak yani nihayetinde meyhanenin verdiği parayı veremeyecekler mi? İnsan biraz iktisat eder değil mi onun parasını karşılar.

 

Müslüman Dünyası Trump'ı Desteklesin. Trump'ın İdealinin Dindar Amerika Yani Amerikan Rüyasını Geri Getirmek Olduğu Görülüyor. Bu Çok Güzel

Trump’ın dindarlığını bütün İslam alemi desteklesin. Musevilerin zaten desteklediğini görüyorum daha güçlü olabilir, Rusya’nın desteği daha güçlü olsun. Türkiye’nin güçlü bir desteği olursa çok iyi olur. Müslüman ülkeler Türki devletler özetle tam anlamıyla Trump’ı desteklesinler. Amerikan rüyasına geri Amerika’yı çevireceği anlaşılıyor. Onu ben aylar önce söylemiştim bak Trump dün yine söyledi ‘Amerikan rüyasını yeniden canlandıracağız’ dedi, ben onu söyleyeli aylar oluyor.

 

Bir İnsan Tek Bir Arının Petek İnşa Etmesini, Bal Yapmasını Düşünse, Bu Konuya Dikkatini Tam Verse Çok Güçlü Bir İmana Sahip Olur

Yukarıda otururken konuşuyorduk da bir ara arı aklıma geldi. O hayvan bunu nasıl yapıyor? Yani o peteklerin altıgen yapılması çok büyük olay.  Bir de açı veriyor onlara, içini dolduruyor, doldurduktan sonra kapatıyor, o balı toplayıp oraya depolamak falan sırf bu konu başka bir şeye teksif olmadan bir insan bütün dikkatini buna çok iyi verse, çok iyi kavrasa muazzam imanı güçlü olur. Tek başına başka hiçbir şeye değil sırf o, çok acayip bir olay bu. Arı bakıyoruz hayvana kafası beyni, toplu iğne kadar beyni yok tamamen şuuru kapalı bir varlık bu ne ustalıktır kardeşim yani akıl almaz bir ustalık ve yetenek. Vücudu da gıcır gıcır zaten felaket yakışıklı oluyorlar yani jilet gibi pırıl pırıl parlıyor vernikli gibi. Balı hayvan alır yer benim bildiğim o çiçek özünden alır yer. Allah Allah, egoist değil hayvan alıyor getiriyor çiçek özünü o şeyin içine dolduruyor çok şaşırtıcı hem de bal kıvamına getirip koyuyor. Dolduktan sonra da incecik bir hatla düzgünce kapatıyor bal akmıyor orada duruyor, çıkarıyorsun adam duruyor akmıyor bayağı sağlam yapıyor. O altıgen kutuların düzgünlüğü hepsi birbirine eşit bu olacak iş değil bunu insan yapamaz. Jilet gibi düzgün nereden aklına geliyor da yapıyorsun? Birinci yüz; altı tane yüz yapacak ya, derinlemesine düzgün olması lazım arka kapak kapalı bu ne çalışkanlıktır ya bu ne şevktir yani. Hayır, bir tek onunla da bitmiyor olaylar yavruların beslenmesi, içerinin temizliği, çiçek oluyor bir yerde arkadaşları gelip onu dansla bildiriyor yani bu konu öyle düz anlatmayla olacak bir şey değil bu yani bunun uzun uzun kavranması düşünülmesi gerekiyor.

 

(Trump’ın göreve gelmesinin ardından yapılan ilk değişiklik Beyaz Saray’ın web sitesinden homoseksüel haklarıyla ilgili bölümün silinmesi oldu.)

Helal, bir alkışlayalım onu.

(24 TV’den Selim Atalay Twitter hesabında bu durumu ‘Beyaz Saray web sitesinden iklim değişikliği, homoseksüel hakları bölümü silindi’ paylaşımıyla duyurdu. Beyaz Saray’ın web sitesinde bu bölüm arandığında şu anda ‘özür dileriz böyle bir sonuç çıkmıyor’ yazısıyla karşılaşılıyor.)

Çok güzel olmuş, Trump’a bu bir kere bereket. Tevrat’a, İncil’e ve Kuran’a uymuş oldu, Allah’ın beğeneceği bir güzellik yapmış oldu. Obama millete kendince şirinlik yapıyor, kendini küçük düşürüyor, kimsenin kaale almadığı bir adam şimdi bak sokaklarda falan geziyor hiç kimse onunla muhatap olmaz.

 

(Sabah saatlerinde İstanbul Esenyurt’ta polis aracına ateş açan bir kişiye araçtaki polisler karşılık verdi. Kısa süreli çatışma sonrası saldırgan olay yerinde silahını, bir el bombasıyla çantasını bırakarak kaçtı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.)

Silah kalitesi çok düşük polislerin. O bir sorun. Tabancayla hiçbir şey olmaz, tabanca nedir? Çat çat çat. Zaten menzili elli metre falan. Tabancayla ne olur? Böyle gelişmiş silah versinler, otomatik silah polise. Ne mahsuru var ben anlamıyorum. Adam geliyor otomatik silahla ateş edip kaçıp gidiyor. Polis tabancayla.

 

(Davos Ekonomi Zirvesi’ne katılan Soros yaptığı konuşmasında Trump’ın başarısız bir diktatör olacağını iddia etti. Bu sözleriyle yetinmeyen Soros, Trump için ayrıca hilekar ve sahtekar değerlendirmesinde de bulundu. Trump’ın görevi devralmasının ardından piyasaların zayıflayacağını ve Trump yönetiminin politikalarının çevresini saran belirsizlikle karşı karşıya kalacaklarını ve bunun da uzun vadeli yatırımları olumsuz etkileyeceğini savundu.)

Aynı bak Tayyip Hoca’ya yaptıklarını ona da yapıyorlar. Ekonomik yönden Amerika’yı çökerterek Trump’ı çökertmeye çalışıyorlar. Şimdi Tayyip Hoca’ya da onu yapmaya çalışıyorlar. Tayyip Hoca CHP’yi de yanına alsın. CHP hep birlikte hareket etsinler. Yoksa bu uluslararası deccaliyet, İngiliz derin devleti her yerde eli kolu var. Yani öyle tek başına yapılacak bir şey değil. İslam aleminin birleşmesi için de adamları çağırsın Türkiye’ye, ısrar etsin. Bunlar bir kere demeyle pek anlamazlar, ısrar gerekiyor. Israrda bazen açılıyor kafaları. Israr edilirse kafaları açılır. İttihad-ı İslam için tekrar tekrar uyarsın. Hadislerde de bu var. Birdenbire üstlerindeki o gaflet açılmıyor.

 

(Trump şu ana kadar ki en dindar başkanlık törenini yaptı deniliyor. Time Dergisi “Trump’ın başkanlık töreninde altı din adamı dua etti. Bir Katolik, dört evanjelik rahip, bir Ortodoks Musevi haham.” İlk defa haham dua etmiş oldu böylece.)

İlk defa haham dua etti. Çok önemli, hayırlı olmuş.

 

(Bir de Trump konuşmasında Establishment denilen yapıyı eleştirdi. Bu Amerika’da derin devlet için kullanılan bir terim. “Bundan sonra da onların dönemi bitti” dedi.)

Yani İngiliz derin devletine meydan okumuş.  İlk aşama güzel. İngiliz derin devletinin saltanatına son verdim diyor öyle mi? Dediklerimiz doğru çıkıyor demek ki. Bak Trump tarihi bir açıklama yaptı. İngiliz derin devletinin zaten başka derin devlet yok Amerika’da, İngiliz derin devleti var. Onun saltanatına son verdim diyor. Güzel. Hem Haham Tevrat’tan bölüm okudu, hem de Trump. Okunan bölüm Harun’la ilgili bölüm. Bütün mason tapınaklarında olan dua. Her mason bunu her toplantıda söyler. Daha önce de söylemiştim hatırlıyorsunuz. Buraya geldiklerinde de hahamlar aynı duayı okumuşlardı hatırlıyorsunuz, geçen geldiklerinde.

 

Putin, Erdoğan Ve Trump Bu Deccali Güce Karşı Açık Ve Net İttifak Etsinler. Deccaliyet Çok Azılı Bir Mahluktur. İttifakla Karşı Koymak Gerekir

Amerikalı evanjelikler ve dindarlar Türkiye’de ne olduğunu, Putin ve Erdoğan’ın üzerine neden bu kadar gidildiğini şimdi anladık diyorlar. Yani İngiliz derin devletini anladık diyorlar yaptığı pisliği, ahlaksızlığı. Çünkü Trump’ın üzerine kudurmuş gibi gidiyorlar şu an. Hem ekonomiyi çökertmeye çalışıyorlar Amerika’da, hem istikrarsızlık, hem sokak hareketleri başlattılar. Aynı Tayyip Hoca’ya yapıldığı gibi. Putin, Trump, Tayyip Hocam ittifak etsinler, deccalı da ilan etsinler, Mehdiyet komitesi olarak bunlara cevap versinler. İsa Mesih komitesi olarak ve Mehdiyet komitesi olarak cevap versinler. Alenen deccal şu an karşılarındaki güç. Bak önümüzdeki günlerde bu daha şiddetlenecek, Trump’ın tahmininin üstünde olaylar olacak Amerika’da. Böyle sükunet olmaz yani yeri yerinden oynatacaklar. Deccal çok azılı bir mahluktur, kendini tanıtacak.

 

Lenin, Darwinizmi Kendi Fikirlerine Temel Alan Bir İnsandı. Lenin'in Savunduğu Anarşi Ve Terörün Temelinde Darwinizm Vardır

Lenin’in ölümünün doksan üçüncü yıl dönümüymüş bugün. Twitter’da etiket birinci sıradaymış. Lenin, Darwinist teoriyi çok iyi benimsemiş Darwinizm’i kendi fikirlerinde temel alan bir insan. Darwinizm olmadan kendi fikirlerinin oluşamayacağını defalarca ifade ediyor. Lenin diyor ki “Polisleri, askerleri, devlet memurlarını öldürmek, devlet kurumlarında yangınlar çıkartmak, devletin hazinelerinden paraları almak, devrimci komünist güçler yenilmez silahlı bir güç olarak ortaya çıkmalı. İnsanları öldürerek, bombalayarak, binaları havaya uçurarak korku yaymak ve bu şekilde” diyor “toplumun üzerinde komünist diktatörlüğü teşkil etmek iktidara ulaşmamızın önemli unsurlarındandır” diyor. Lenin, “terör mutlaka gereklidir” diyor. “Ve ben ilhamımı, düşüncemi, ana fikriyatımı Darwinizm’den alıyorum” diyor, açıklıyor.

 

Polise Silah Konusunda Yeni Uygulama Yapılsın, Kaliteli Silahlar Verilsin.

Tabancayla polisin kendini koruması çok zor. Bak o şehidimizi gördünüz. Çakallar sardılar. İçinde kaç on on iki tane mermi var tak tak bitiyor beş dakikada. Ondan sonra ne yapsın? Kaçmak mecburiyetinde kalıyor, saklanmak mecburiyetinde kalıyor. On iki mermiden ne olur? Bir kere mutlaka otomatik silah olması lazım üstünde. Yedek şarjör de en az altı tane falan yedek şarjör bulunması lazım üstünde. Ki rahatça çatışmaya devam edebilsin.

 

Evrim Teorisi Bilim Değildir. Evrim Kadar Mantık Dışı Bir Putperest Düşünceyi Savunanlar İleride Çok Utanacaklardır

Jeoloji, paleontoloji, psikoloji, tarih, biyoloji hepsi fizik, kimya hepsi bilimdir. Evrim teorisi tesadüflere dayalı bir pagan dinidir. Çok kötü bir uydurmadır. İnsanın zekasıyla alay eden bir uydurmadır. Eski Sümerlerin o ilkel düşünce kalıbı içerisinde ortaya attıkları çok kötü bir din, putperest bir din, her şeyi tesadüflerle açıklayan bir din. Bilimle uzaktan yakından bir alakası yok, yapmayın etmeyin. Bir de yenileceğinizi bile bile mahçup olacağınızı bile bile karşıma gelmeyin. Her seferinde kaçıyorsunuz.

 

İnsanların Evrimle Yaratıldığına Dair Ne Tek Bir Bilimsel Delil Ne De Bir Kuran Ayeti Vardır. Kuran'da Evrim Yoktur

“Hz. Adem (as)’i cennette yarattım” diyor Allah niye lafı uzatıyorsunuz samimiyetsiz yaklaşıyorsunuz. “Onu” diyor “kilden” yani “balçıktan porselen haline getirdim heykel yaptım” diyor “Ruhumdan üfürdüm canlandı” diyor ve “cennete koydum” diyor “cennetten dünyaya getirdim” diyor. Cennettten dünyaya evrimleşmesi mümkün değil cennetten geliyor çünkü hazır gelmiş cennetten. Cennetten hazır gelmiş insan olarak gelmiş, nereye evrimden bahsediyorsunuz? Yapmayın etmeyin çok ayıp ben sizin yerinize utamıyorum artık koskoca adamlarsınız. Bu konu bitti bu konuda şamata istemiyorum. Yedi yüz milyon fosil var yaratışılı ispat eden. Onlarda kaç tane? Sıfır. Bir tane evrimi ispat eden delil getireceksin söz bir Allah bir on trilyon tak masaya koyacağım. Getir istediğin noterden kağıt da vereyim. Yok yalan uydurma böyle bir şey yok, bilimle falan alakası yok bunun. Tekrar söylüyorum fizik bilimdir, kimya bilimdir, biyoloji bilimdir, paleontoloji bilimdir ve bilimi alabildiğine desteklemek lazım. Ama bu bir pagan dinidir Sümerlerden kalma, eski Hititlerden kalma pagan dinidir. Ben bu dinin putunu darmadağan edeceğim. Ediyorum, ettim ve edeceğim.

Diyor ki Cenab-ı Allah Bakara Suresi 35-36’da; “Ve dedik ki: "Ey Adem, sen ve eşin cennette yerleş.” Allah yaratıyor cennete koyuyor, evrim falan yok. Mükemmel surette porselenden yapıyor, can veriyor, canlanıyor eşi ve Hz. Adem (as) nereye koyuyor? Cennete, orada da meyve sebze her şey var, hayat mükemmel. Sonra Cenab-ı Allah diyor ki; “hata yaptınız sizi şu an dünyaya gönderiyorum dünya boyutuna. Dünyaya geldiğinde Hz. Adem (as) normal bir Peygamber yakışıklı, eli yüzü düzgün, hanımı da bayağı güzel bir hanım. Evrim yok. Ahsen-i takvim diyor Allah en güzel surette yarattım ve biçim verdim diyor. Bırakın bunu, bu hurafeleri bırakın. İbn-i Miskeveyh dediyse hata yapmış. Mevlana dediyse hata yapmış. İngiliz derin devleti bütün gücüyle Mevlana’yı destekliyor zaten oradan anlayın olayı.

 

İffet Ve İman Bir Kadını En Çok Güzelleştiren Nimetlerdir. İmanın Nuru Apayrı Bir Etkileyiciliktir

Bizim hanım kardeşlerimiz akıl almaz güzeller yani bu metafizik açıklanacak gibi değil. Şu nur, şu temizlik, bakışlarındaki tutku, yüzlerindeki dürüst ifade mucize. İffet ve iman insanı ne hale getiriyormuş bak Allah gösteriyor. Bazı hanımlar görüyorum arada dağlar kadar fark var. Bazı hanımlarda ben görüyorum şirret, belalı, tehlikeli, psikopat. Suratı nursuz, kirli, mikrop yuvası gibi. Bela akıyor her yerinden yani. Ama sizin elinizden yüzünüzden nur akıyor, iffet nuru, İslam nuru maşaAllah.