Allah korkusu, Allah'ın sevgisini kaybetmekten çekinmektir.

Deşifresini okumakta olduğunuz videoyu izleyin" »

ADNAN OKTAR: “Allah sevgisi mi Allah korkusu mu?” Allah korkusu deyince bunlar tabancadan bıçaktan korkmak gibi anlıyorlar. Allah korkusu Allah’ı darıltmaktan çekinmek, O’nun sevgisini kaybetmekten çekinmek. Şimdi seni belaya uğratıyor ama rezil kepaze olmuş oluyorsun, Allah ile aran bozuluyor. Sevse de seni keşke belaya uğrasan? Ne olur ki? Hiçbir şey olmaz havalara uçarsın. Kafan kopsun, bacağın kopsun yeter ki Allah sevsin yani, değil mi? Kıymeti yok ki şehit oluyor adam, ağzı burnu her yeri paramparça oluyor, Allah’ın sevgisinden oluyor. Şimdi orada dehşet verici olan nedir? Allah’ın sevgisini kaybetmek korkunç olan o. Tabii, Allah seni sevsin cayır cayır yanarsın ateşte, gönlün güllük gülistanlık olur. Ateşten kimsenin çekinmesi olmaz, Allah’ın dostluğunu kaybetmek ıstırap verici olan orada. Onu anlamıyorlar. Sırf sanki ateşten korkmak gibi falan düşünüyor. Sen O’nun Allah’ın muhabbetini sonsuza kadar kaybetmiş oluyorsun bu müthiş bir felaket.

“Yağsın başıma taşlar yağmur gibi Allah için olduktan sonra” diyor. Çok güzel olur. Ama Dost’un dostluğunu kaybedersen mahvoldun gittin. Istırap orada.


Bu sayfada Allah korkusu, Allah'ın sevgisini kaybetmekten çekinmektir. videosunu izleyebilir. sn. Adnan Oktar'ın çok çeşitli konular hakkındaki yorumlarını, düşüncelerini dinleyebilir, A9 TV ve diğer medya kanallarında yapılan röportajlar hakkında program video görüntüleri ve kesitlerine ulaşabilirsiniz. Sohbet kesitlerini bilgisayarınıza veya cep telefonunuza ücretsiz indirebilir, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.