Filistinli kardeşlerimize İsrail'in terörist demesi olmaz, iki toplumun birbirlerini Kuran ve Tevrat'la barışa çağırmaları gerekir.

Deşifresini okumakta olduğunuz videoyu izleyin" »

ADNAN OKTAR: Bir de Filistinlilere terörist demek olumlu etki yapmaz. İsrailli kardeşlerimiz, arkadaşlarımız onu yapıyorlar ama o, yani istenen neticeyi vermez. Öyle değil de, Filistinliler desinler. Terörist grup olmaz. Ve karşılıklı ateşkes denmesi lazım. Yani faydalı olan üslubu esas almak lazım. Mesela bir tarafa terörist dersen kapıyı kapamış olursun. Ama Filistin dersen, makul konuşma zeminini hazırlamış olursun o zaman. Çünkü her tarafın barışa ihtiyacı olduğuna göre, barışı savunurken, üslubu da ona göre değerlendirmemiz gerekiyor. Üslup barışı yıkan bir üslup olursa, barışı deviren bir üslup olursa, o üslup barış üslubu olmaz. Barışın özel bir dili vardır. Barışın dilinde kızdırıcılık olmaz. Öfkeyi tahrik olmaz. Kabadayılığı tahrik olmaz. Kabadayı üslubu olmaz. Kabadayı üslubu kullandın mı, adamın gururuna ağır gelir, o da sana kabadayılık yapar. Akıllı bir hareket değil ki bu. Ne ihtiyaç var, ne gerek var? Tevrat’ın olgunluğu, Tevrat’ın güzelliğiyle yaklaşmak lazım. Kuran’ın ağırbaşlı, olgun, asil üslubuyla yaklaşmak lazım. Nihayet insan oradaki insanlar. “Ey teröristler ayar olun, bırakın terör yapmayı” dersen, yıkıcı bir üslup olur. Ama Filistin halkının barışa davet edilmesi, Kuran’la, hadisle olursa, bu yumuşatıcı, kalpleri ferahlatıcı olur, kolay netice alabiliriz. Çünkü orada da acayip insanlar var yani. Kan dökmeye meraklı tipler var, onlara fırsat vermiş oluruz. Kan dökücülere fırsat vermemek için, Filistin’de de, İsrail’de de dilin, üslubun olgun, Kuran üslubu, Tevrat üslubu olarak kullanılması lazım. Aksi, yıkıcı olur.


Bu sayfada Filistinli kardeşlerimize İsrail'in terörist demesi olmaz, iki toplumun birbirlerini Kuran ve Tevrat'la barışa çağırmaları gerekir. videosunu izleyebilir. sn. Adnan Oktar'ın çok çeşitli konular hakkındaki yorumlarını, düşüncelerini dinleyebilir, A9 TV ve diğer medya kanallarında yapılan röportajlar hakkında program video görüntüleri ve kesitlerine ulaşabilirsiniz. Sohbet kesitlerini bilgisayarınıza veya cep telefonunuza ücretsiz indirebilir, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.